Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Co za sytuacja. „Petrolhead” Ken Block w Audi, będzie pracował nad elektrykami

Ken Block, Audi RS e-tron GT

Cztery pierścienie i słynny amerykański kierowca Ken Block, będą wspólnie realizować ekskluzywne projekty z dziedziny elektromobilności.

Ken Block, Audi V8 quattro (DTM)

Ken Block zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy w roku 2005, jednak już wcześniej znany był za sprawą swych misternie wyprodukowanych i zmontowanych filmów, na których w niezwykłych miejscach jeździ sportowymi samochodami, ocierając się niejednokrotnie o fizyczne granice możliwości.

Amerykanin testował legendy

Ken Block

Na początek współpracy, podczas wizyty w siedzibie Audi, Amerykanin mógł sam poprowadzić kilka historycznych samochodów wyścigowych i rajdowych niemieckiej marki. Były wśród nich Audi Sport Quattro S1, Audi V8 Quattro DTM i futurystyczne Audi E-tron Vision Gran Turismo.

Ken Block

Ken Block przetestował też najmocniejszy pojazd elektryczny, jaki obecnie znajduje się w gamie modelowej Audi AG. –  Audi RS E-tron GT naprawdę mnie zaskoczyło – mówi Block. – Jego design jest wykwintny – samochód stworzono z wielką dbałością o szczegóły i perfekcyjnie wykończono. Wrażenia z jazdy są niesamowite: jest niesamowicie szybki i bardzo dobrze się prowadzi. Środek ciężkości jest bardzo nisko, dzięki czemu można szybko zmieniać kierunek jazdy.

Z benzyny na prąd

Ken Block, Audi RS Q e-tron

Ken Block, ze względu na swoją historię związaną z motoryzacją, jest uważany za prawdziwego „petrolhead’a”. Ale Amerykanin również dokonuje ostatnio pewnego przewartościowania i testuje oraz ściga się różnymi samochodami elektrycznymi. W elektrycznym prototypie odnotował trzeci najlepszy czas na ostatnim etapie Rajdu Dakar 2020 i wygrał inauguracyjny wyścig serii rallycrossowej „Projekt E” w Höljes w Szwecji w tym samym roku.

Ken Block, Audi V8 quattro

Ken Block i Audi współpracę w dziedzinie elektrycznej mobilności zaczynają od zaraz i to na zasadach wyłączności. – Naszym celem jest zafascynowanie klientów progresywnym designem, innowacyjną techniką i szerokim cyfrowym ekosystemem. Cieszę się, że udało nam się przyciągnąć Kena Blocka i jego zespół do Audi – mówi Oliver Hoffmann, członek zarządu Audi ds. rozwoju technicznego.

Total
0
Shares