Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Browsing Category

Wiadomości motoryzacyjne

2083 posts

W automotyw.com zabierzemy Cię w drogę po najnowszych informacjach z kraju i ze świata. U nas dowiesz się, co elektryzuje polski rynek samochodowy oraz jakie moto newsy czekają u naszych zagranicznych sąsiadów. Wyruszymy także za ocean, aby zajrzeć w silniki projektantów z USA lub spędzić czas w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie czekają innowacyjne rozwiązania technologiczne. Automotyw to miejsce dla wielbicieli maszyn, dla których ryk silnika działa jak balsam. Skupiamy się na dostarczaniu ciekawostek i danych z segmentu aut luksusowych, sportowych, rodzinnych, miejskich lub innych. Lubimy być wszędzie tam, gdzie jest szybkość i akcja. Nasi odbiorcy to obserwatorzy rynku motoryzacyjnego, miłośnicy klasyki, poszukiwacze sprawdzonych modeli i marek – wracają do nas wszyscy ci, którzy poszukują niezależnych i wiarygodnych informacji, często wpływających na podjęcie świadomych decyzji konsumenckich.

Jesteśmy tam, gdzie pasja spotyka się z inżynierią. Dołącz do osób, które tak jak my kochają wolność i emocje zamknięte pod maskami aut. Bądź na bieżąco i śledź najświeższe wiadomości motoryzacyjne w automotyw.com

auto amerykańskie silnik

Czym jest motoryzacja w Automotyw? Od genezy po najnowsze aktualności motoryzacyjne

Dla nas motoryzacja jest czymś więcej niż tylko pustym hasłem. To dziedzina technologii, którą pielęgnujemy każdego dnia. Rynek motoryzacyjny, szczególnie na naszym krajowym podwórku, przebył długą i krętą drogę. Drogowa Mapa Polski zapełniała się przez ostatnie 30 lat w zastraszającym tempie – obecnie już ponad 30 mln aut pokonuje drogi, których długość przez ostatnie dwie dekady wzrosła dziesięciokrotnie. Dla nas motoryzacja zaczęła się w chwili skonstruowania pierwszego samochodu z silnikiem spalinowym. Zapach oktanu stał się inspiracją dla kolejnych inżynierów, za których sprawą dziś możemy podziwiać sylwetki kultowych i niepowtarzalnych aut. Jako ludzkość zrobiliśmy milowy krok, dzięki któremu obecnie możemy mówić o społeczeństwie w pełni mobilnym. Dla nas rozwój motoryzacji przyczynił się do aktywizacji innych obszarów i dziedzin. Stał się zapłonem, który pobudził cywilizację do dynamizacji technologicznej i ekspansji koniunkturalnej.
auta na drodze

Auto-moto wiadomości – motoryzacyjne A, B, C w Automotyw

Co znajdziesz na łamach naszego portalu? Przede wszystkim zrozumiesz, po co jest motoryzacja. Motoryzacja wyznacza kierunek w wielu dziedzinach. To, co sprawia, że samochody stają się coraz bezpieczniejsze i nie emitują szkodliwych substancji do biosfery, przekłada się na inne obszary. Napływające informacje motoryzacyjne ze świata już przekazują dobre wieści o bezemisyjnych autach, które zasilają polskie drogi w coraz większym stopniu. Tylko w pierwszej połowie 2021 roku w Polsce pojawiło się ponad 23 tysiące elektryków. Choć nie jest to wynik plasujący nas wśród liderów, to daje nadzieję na coraz większą liczebność tych aut na drogach i sukcesywne niwelowanie stężenia CO2 w naszym otoczeniu.

Na automotyw.com przybliżymy nie tylko najświeższe moto newsy dotyczące innowacyjnych rozwiązań. Przeniesiemy się do przeszłości, aby przybliżyć sylwetki aut klasycznych. Przeprowadzimy testy samochodów i sprawdzimy, które z nich są najbezpieczniejsze i najchętniej wybierane. Zajrzymy do kuluarów sportów motoryzacyjnych i odwiedzimy niejeden tor Formuły 1.

Wiadomości ze świata motoryzacji w Automotyw to przepustka na pokazy i premiery aut, które w pierwszych dniach stały się dziełami sztuki. Odwiedzimy Międzynarodowy Salon Samochody w Genewie i wybierzemy się na zloty majestatycznych czterokołowców, podziwiając ich ponadczasowe sylwetki.
auto elektryczne ładowanie

Strefa najnowszych wiadomości – moto informacje, dzięki którym dowiesz się dokąd zmierza motoryzacja

Według głównego lidera regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) Arkadiusza Nowińskiego z Volvo Cars, do 2030 roku będziemy poruszali się samochodami w pełni autonomicznymi. Nie będziemy dotykać kierownicy ani skrzyni biegów. Będziemy wprowadzać dane do komputera auta i wyznaczać punkt początkowy i docelowy. Trend elektryfikacji i automatyzacji jest szczególnie silny i widać go gołym okiem. Auta elektryczne i napędzane alternatywnymi źródłami energii szybko weszły do grona samochodów chętnie wybieranych przez kierowców. Wynika to z dużej świadomości ludzi i preferowania przez nich aut bezemisyjnych. Dają one przyjemność z jazdy dzięki przyspieszeniu oraz niemal bezgłośnym silnikom. Elektryfikacja jest procesem, który będzie mógł wejść na jeszcze wyższy poziom za sprawą rozwoju sieci stacji ładowania.

Samochody autonomiczne to głos przyszłości, mocno związany z infrastrukturą drogową. Choć na drogach można już spotkać tego typu auta (Tesla), to nadal budzą mieszane uczucia. „Sterowanie” takim pojazdem musi być przede wszystkim w pełni bezpieczne dla pasażerów i innych użytkowników dróg. Aby tak się stało, samochody te muszą być skomunikowane z drogami. Autonomiczne pojazdy to także wiele wyzwań – nie tylko związanych z technologią, ale i kwestiami poruszanymi poza tą dziedziną. Oddanie kierownicy w ręce algorytmów to również sprawy związane z etyką i wyborem, przed którym stoi komputer, a nie człowiek. Gwałtowne hamowanie, nagła zmiana toru jazdy, uderzenie w barierę czy w osoby stojące na poboczu – choć trudno jest nam to sobie wyobrazić, gdy dojdzie do wprowadzenia w pełni niezależnych od kierowcy pojazdów oraz zmodernizowania dróg, wypadków, o których mowa, nie będzie.

Motoryzacja zmierza ku nowoczesności. Poszanowanie środowiska i minimalizowanie na nie destrukcyjnego wpływu, dzięki ekologicznym rozwiązaniom daje nadzieję na pełną harmonię z otaczającą nas przyrodą. Newsy motoryzacyjne w Automotyw zabiorą Cię do elektryzującego świata, gdzie inżynierowie z roku na rok ulepszają silniki. Dziś elektryfikacja umożliwiła wprowadzenie w pełni ekologicznych rozwiązań, które powstały w trosce o jakość naszego życia. Na łamach naszego portalu przedstawimy wiadomości motoryzacyjne ze świata oraz moto newsy prosto od inżynierów z najważniejszych ośrodków laboratoryjnych. Dowiesz się, na co możemy liczyć za 5, 10 czy 20 lat na rynku motoryzacyjnym. Zatrzymamy się na naszym rodzimym podwórku i poszerzymy wiedzę, przemierzając przez wiadomości samochodowe z polski.
tesla wnętrze

Moto wiadomości – zagwarantuj sobie szybki dostęp do aktualności!

Dla tych, którzy tak jak my chcą wiedzieć, co na rynku motoryzacyjnym piszczy, przebywamy kilometry po zakątkach kraju i świata, by szybcy jak Ayrton Senna przekazać Ci najnowsze aktualności motoryzacyjne zza kulis Międzynarodowych Targów w Genewie, dostarczyć moto newsy kto tym razem zajął Pole Position w Grand Prix Formuły 1, zajrzeć na drogi i przekazać wiadomości motoryzacyjne z polski jak wypadają polscy kierowcy na tle innych krajów. To i wiele innych moto wieści znajdziesz w jednym miejscu. Nic co ma cztery koła, nie porusza się bez naszej wiedzy. Jesteśmy doświadczonym teamem entuzjastów motoryzacji, których celem jest dostarczenie najświeższych informacji, starannie przygotowywanych przez nasz redakcyjny zespół.

Zapewniamy fachowe i bezstronne porady. W Automotyw masz całodobowy dostęp do wyjątkowych relacji, aut z całego świata i ludzi, którzy tworzą rynek motoryzacyjny, zdjęć oraz filmów, jak i treści interaktywnych. Jako użytkownik i zapalony kierowca możesz być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi newsami. Czujemy się wyróżnieni, że artykuły publikowane na naszych łamach są doceniane przez szerokie grono odbiorców w całej Polsce.
szybkie auto