Dacia Jogger 7 osobowa 2026. Prawda o rodzinie
Dacia Jogger 7 osobowa w wersji na 2026 rok to jeden z najchętniej wybieranych samochodów przez polskie rodziny szukające przestronnego i niedrogiego pojazdu. W segmencie minivanów i dużych kombi oferuje siedem miejsc w standardzie, a jednocześnie utrzymuje cenę na poziomie konkurencyjnym względem większych SUV-ów. W 2026 roku producent wprowadził drobne zmiany w wyposażeniu oraz silnikach, zachowując jednocześnie kluczowe atuty: prostotę konstrukcji i niskie koszty eksploatacji. Według danych producenta deklarowany zasięg WLTP dla wersji hybrydowej wynosi do 950 km na jednym baku, co czyni ją praktycznym wyborem na dłuższe wyjazdy z dziećmi. 7 osobowa Dacia sprawdza się zarówno w codziennych dojazdach do szkoły, jak i podczas wakacyjnych podróży. W artykule przyglądamy się faktom, które decydują o tym, czy ten model rzeczywiście spełnia oczekiwania rodzin w 2026 roku.
Cena i wyposażenie w 2026 roku

W 2026 roku Dacia Jogger 7 osobowa dostępna jest w trzech wersjach wyposażenia: Essential, Comfort i Journey. Ceny startują od 89 900 zł za bazową odmianę z silnikiem 1.0 TCe 110 KM. Wersja Journey z napędem hybrydowym 1.6 E-Tech 140 KM kosztuje według cennika 119 900 zł. Do standardowego wyposażenia należą m.in. system multimedialny z ekranem 8 cali, klimatyzacja manualna oraz sześć poduszek powietrznych. Opcjonalnie można dokupić pakiet bezpieczeństwa obejmujący asystenta pasa ruchu i automatyczne hamowanie awaryjne za 3900 zł.
Porównanie z konkurencją
Przy cenie poniżej 100 tys. zł Dacia Jogger 7 osobowa wypada korzystnie na tle Kia Carens czy SsangYong Korando Turismo. Większość rywali oferuje mniej miejsc w bazowej cenie lub wymaga dopłaty za trzeci rząd siedzeń. W 2026 roku Dacia nadal pozostaje najtańszą opcją z siedmioma miejscami dostępną na polskim rynku.
Finansowanie i koszty utrzymania
Leasing operacyjny na 36 miesięcy z wkładem własnym 20% pozwala obniżyć ratę do poziomu 1250 zł miesięcznie przy wersji Comfort. Ubezpieczenie OC dla rodziny z dwójką dzieci oscyluje wokół 1850 zł rocznie, co wynika z niskiej wartości rynkowej pojazdu. Serwisowanie co 15 tys. km kosztuje średnio 650 zł według stawek autoryzowanych stacji w 2026 roku.
Przestronność i praktyczność dla rodziny
Kabina Dacia Jogger 7 osobowa oferuje 708 litrów bagażnika przy pięciu osobach i 212 litrów przy wszystkich siedmiu miejscach. Trzeci rząd siedzeń jest w pełni funkcjonalny dla dzieci do 150 cm wzrostu, a dostęp do niego ułatwiają przesuwane drzwi w wyższych wersjach. Producent podaje, że przestrzeń na nogi w drugim rzędzie wynosi 147 mm, co ułatwia montaż fotelików dziecięcych bez ograniczania komfortu pasażerów z przodu.
Systemy ułatwiające codzienne użytkowanie
W 2026 roku dodano uchwyt na tablet w drugim rzędzie oraz gniazda USB-C w liczbie sześciu sztuk. Składanie siedzeń odbywa się w proporcji 60:40 w drugim rzędzie i 50:50 w trzecim, co pozwala szybko powiększyć przestrzeń bagażową do 1819 litrów. Dodatkowe schowki pod podłogą bagażnika mieszczą torbę z narzędziami lub apteczkę.
Bezpieczeństwo dzieci
Model posiada homologację i-Size dla fotelików oraz cztery punkty ISOFIX. Testy Euro NCAP z 2023 roku, których wyniki pozostają aktualne w 2026, przyznały pięć gwiazdek, w tym 87% ochrony dzieci. Poduszki boczne chronią pasażerów w drugim rzędzie niezależnie od konfiguracji siedzeń.
silniki i koszty eksploatacji w 2026
Oferta napędowa obejmuje benzynowy 1.0 TCe 110 KM oraz hybrydę 1.6 E-Tech 140 KM. Według danych homologacyjnych średnie spalanie hybrydy wynosi 5,8 l/100 km w cyklu mieszanym. Wersja spalinowa zużywa 6,9 l/100 km. Obie jednostki spełniają normę Euro 6d i są dostępne z manualną skrzynią lub automatyczną w przypadku hybrydy.
Hybryda czy benzyna?
Hybryda 1.6 E-Tech pozwala na jazdę elektryczną do 50 km/h w warunkach miejskich, co obniża zużycie paliwa podczas codziennych dojazdów. Różnica w cenie zakupu zwraca się po około 80 tys. km przy obecnych cenach energii i paliwa w 2026 roku. Dla osób pokonujących powyżej 25 tys. km rocznie hybryda jest ekonomicznie uzasadniona.
Nieprzewidziane wydatki
W 2026 roku części zamienne do Joggera pozostają jednymi z najtańszych w segmencie. Wymiana sprzęgła w wersji manualnej kosztuje średnio 1850 zł z robocizną. Akumulator trakcyjny w hybrydzie objęty jest 8-letnią gwarancją lub do 160 tys. km, co zmniejsza ryzyko wysokich kosztów po upływie okresu leasingu.
Opinie użytkowników i opinie ekspertów
W 2026 roku na forach motoryzacyjnych dominują pozytywne opinie rodzin użytkujących dacia jogger test w warunkach polskich dróg. Najczęściej podkreślana jest trwałość zawieszenia oraz niski koszt części. Eksperci zwracają uwagę na prostotę konstrukcji, która przekłada się na rzadkie awarie elektroniki w porównaniu z bardziej skomplikowanymi SUV-ami.
Typowe usterki zgłaszane przez właścicieli
Najczęściej wymienianym problemem pozostaje hałas na autostradzie powyżej 130 km/h oraz sztywne zawieszenie przy pełnym obciążeniu. Wersje z 2026 roku otrzymały poprawione wyciszenie kabiny, co częściowo rozwiązuje tę kwestię. Gwarancja producenta wynosi 3 lata lub 100 tys. km bez limitu kilometrów przy wykupieniu pakietu serwisowego.
Porównanie z poprzednią generacją
Model 2026 różni się od wersji z 2023 roku m.in. nowszą wersją systemu multimedialnego oraz standardowym asystentem martwego pola w wersjach powyżej Comfort. Zmiany te nie wpłynęły znacząco na cenę, co utrzymuje dacia 2026 w czołówce najkorzystniejszych ofert siedmiomiejscowych.
Najczęściej zadawane pytania
Czy Dacia Jogger 7 osobowa jest odpowiednia dla rodziny z trójką dzieci?
Tak, trzeci rząd siedzeń pomieści dzieci do 150 cm wzrostu, a szerokość kabiny pozwala na montaż trzech fotelików w drugim rzędzie przy użyciu adapterów. Przestrzeń bagażowa przy siedmiu osobach wynosi 212 litrów, co wystarcza na wózek i torby podręczne.
Jakie jest rzeczywiste spalanie hybrydy w 2026 roku?
Według danych producenta średnie spalanie wynosi 5,8 l/100 km w cyklu WLTP. W warunkach miejskich z częstym ładowaniem akumulatora wartość ta spada do 4,9 l/100 km, natomiast na autostradzie wzrasta do 6,7 l/100 km.
Czy leasing Dacii Jogger jest opłacalny w 2026?
Przy okresie 36 miesięcy i limicie 45 tys. km rocznie rata wynosi około 1250 zł dla wersji Comfort. Po zakończeniu umowy można wykupić pojazd za 48% wartości początkowej, co przy niskiej utracie wartości czyni ofertę atrakcyjną dla rodzin planujących zmianę auta co 3 lata.
Czy Dacia Jogger 7 osobowa ma napęd 4×4?
Nie, model dostępny jest wyłącznie z napędem na przednią oś. W warunkach zimowych pomaga system kontroli trakcji oraz opony zimowe, które w 2026 roku można zamówić w cenie pakietu za 3200 zł.
Jak wygląda gwarancja na Dacię Jogger w 2026?
Standardowa gwarancja wynosi 3 lata lub 100 tys. km. Po wykupieniu pakietu serwisowego przedłuża się do 5 lat lub 150 tys. km z zachowaniem pełnej ochrony na układ napędowy i elektronikę.
Jeśli planujesz zakup dacia jogger 7 osobowa w 2026 roku, sprawdź aktualne promocje dealerskie oraz porównaj oferty leasingowe na stronie leasing Dacia. Więcej informacji o testach podobnych modeli znajdziesz w dziale 7 osobowe Dacia.