Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hyundai znów zaskakuje. Tajemniczy model na N Day

Hyundai znów zaskakuje. Tym razem koncern udostępnia krótki zwiastun nadchodzącej prezentacji. Model w pełni zobaczymy 15. lipca na N Day.
hyundai teaser
Czyżby kolejny model wszedł w szereg rodziny IONIQ? Szczegóły już niebawem (fot. Facebook Hyundai)

15 lipca odbędzie się tegoroczny N Day, zrzeszający koreańskie modele z najszybszej serii N. Z tej okazji Hyundai ma zamiar przedstawić kolejny (zaraz po niedawno pokazanym IONIQ’u 6) debiutujący samochód. Co wiemy? Praktycznie nic. Informacja pojawiła się na rodzimym Facebooku koncernu, a sam producent zdaje się rozrzucać tylko zagadki dla fanów. Zobaczcie sami przetłumaczony na angielski wpis:

Nowy Hyundai: elektryczne Coupe?

Jedyne czego możemy się domyślać, to sylwetka ze zdjęcia oraz napęd z treści. Wizualnie auto będzie niewątpliwie niskim i sportowym coupe, ze zdobiącym tylną klapę spoilerem niemal tak samo wysokim jak linia dachu. Auto prawdopodobnie będzie celowało w aerodynamikę, która może być tu kluczowa. Dlaczego?

Zobacz też: Jak działają układy hybrydowe Hyundaia i Kii?

Tajemniczy model prawdopodobnie będzie elektrykiem. Marka we wpisie naprowadza dwa razy na tą myśl: “Chcecie zabawę z prowadzenia w erze samochodów elektrycznych?”; “Hyundai prezentuje wizję następnej generacji”.

Najprawdopodobniej auto będzie w segmencie sportowych elektryków. Jeśli koncern wykorzysta napęd z Kii EV6 GT, to auto będzie miało 576 KM i 740 Nm. Przy odpowiedniej aerodynamice, taki wynik na pewno zagwarantuje bardzo krótki sprint od 0 do 100 km/h. Crossover się rozpędza w 3,5 sekundy, to coupe śmiało będzie mogło konkurować z Taycanem GTS.

Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie 15 lipca. Niewątpliwie Hyundai szykuje nam emocjonujące wrażenia, a jeśli nowe samochody będą tak samo udane jak poprzedniki, to spokojnie możemy spodziewać się sukcesu. Stay Tuned!

Total
0
Shares