Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Idzie nowe! Francuska marka Alpine rośnie w siłę

ALPINE
fot. ALPINE

Działalność Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing zostanie połączona w jedną organizację pod marką Alpine. Już w 2021 roku zespół F1 Alpine stanie w szranki z najbardziej prestiżowymi producentami samochodów i wejdzie do elitarnego klubu fabrycznych stajni.

ALPINE
fot. Renault

Kto wejdzie w skład nowego Alpine?

Alpine to symbol francuskiej motoryzacji – to marka, która może odwoływać się do dziedzictwa spektakularnych osiągnięć w wyścigach, a dziś produkuje A110 w zakładzie w Dieppe.

Renault Sport Cars to liczący 300 osób zespół, który osiągnął wiele sukcesów w projektowaniu sportowych samochodów. Stworzył dla Grupy Renault kultowe modele, takie jak R5 Turbo, Clio V6, Megane RS Trophy czy nowe Alpine A110.

Renault Sport Racing – Formuła 1 to najlepsi specjaliści od aerodynamiki i silników oraz świetni mechanicy. Formuła 1 to także ogromna platforma marketingowa i pół miliarda fanów. Zapewnia unikatową możliwość umocnienia wizerunku firmy na całym świecie.

ALPINE
fot. Renault

W 100% elektryczny następca A110 powstanie wspólnie z Lotusem

By zapewnić rozwój Alpine, Grupa Renault podpisała z Grupą Lotus list intencyjny w celu przenalizowania licznych możliwości współpracy, m.in. opracowanie elektrycznego samochodu sportowego. Specjaliści obu firm przeprowadzą badanie wykonalności projektu, obejmujące wspólne prace inżynieryjne, projektowe i rozwojowe nad modelem z wykorzystaniem zasobów, doświadczenia i infrastruktury obu partnerów we Francji i w UK.

Nowe produkty Alpine

Nowa organizacja zapowiada wykorzystanie synergii w obrębie Grupy Renault i Aliansu, co oznacza, że marka przystąpi do planu wprowadzania nowych produktów: kompaktowego w 100% elektrycznego, sportowego samochodu z segmentu B, zaprojektowanego na platformie CMF-B EV Aliansu oraz sportowego crossovera z segmentu C, również w 100% elektrycznego i wykorzystującego platformę CMF-EV.

Total
0
Shares