Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koreański Hyundai Ioniq 5 został autem roku w Niemczech

Hyundai Ioniq 5 wygrał w finale German Car of The Year 2022 (GCOTY). Elektryk z Korei pokonał samochody z Niemiec, w tym Audi i Porsche.

Poza zwycięstwem w GCOTY Ioniq 5 znalazł się również na liście laureatów nagrody Europejskiego Samochodu Roku 2022 (COTY). Średniej wielkości SUV znalazł się w grupie siedmiu laureatów wybranych przez jury z listy 39 modeli. Zwycięzca European Car of The Year 2022 (COTY) zostanie ogłoszony w poniedziałek 28 lutego 2022 roku w Genewie.

Prestiżowa nagroda dla auta z Korei Płd.

COTY też dla Hyundaia?

Zaledwie pół roku po wprowadzeniu na niemiecki rynek, Hyundai Ioniq 5 otrzymał tytuł German Car of The Year 2022 (GCOTY). W ostatniej rundzie tego prestiżowego plebiscytu koreański SUV zwyciężył nad konkurencją, taką jak Audi E-tron GT i Porsche 911 GT3.

Hyundai Ioniq 5

Podczas rozdania nagród GCOTY najlepsze modele samochodów roku rywalizują ze sobą w pięciu kategoriach: „Kompakt”, „Premium”, „Auto luksusowe”, „Nowa Energia” i „Wydajność”. Jury składające się z 20 dziennikarzy motoryzacyjnych o międzynarodowym uznaniu testuje i ocenia każdy produkt pod kątem jego cech, przydatności i przyszłej rentowności. Jako zwycięzca klasy w kategorii „Nowa Energia”, Ioniq 5 wziął udział i tym samym wygrał finałową rundę plebiscytu. 

– Hyundai Ioniq 5 to nie tylko wyjątkowy samochód elektryczny. Dla nas to tegoroczny topowy model – powiedział Jens Meiners, inicjator i członek jury GCOTY. –  Unikalne połączenie designu, wydajności i przyjemności z jazdy Ioniqa 5 pomogło mu uzyskać ponadprzeciętne wyniki we wszystkich kryteriach, nie odsłaniając żadnych słabych punktów. Naszym zdaniem obsługa i technologia akumulatorów Ioniq 5 są przełomowe. I chociaż jest to German Car of The Year 2022, Ioniq 5 zdecydowanie przyciąga uwagę na całym świecie”.

Ioniq 5 został autem roku w Niemczech

Hyundai Ioniq 5. Auto dopracowane

Ioniq 5 został zbudowany na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) – nowej płycie Hyundai Motor Group przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami. Klienci mogą wybierać pomiędzy dwoma rodzajami akumulatorów – 58 kWh lub 72,6 kWh oraz napędem na wszystkie lub tylne koła. Wersja z napędem na tylne koła i akumulatorami magazynującymi 72,6 kWh zapewnia maksymalny zasięg jazdy do 481 kilometrów na jednym ładowaniu.

Dzięki napięciu 800 V obie wielkości akumulatorów można naładować od 10 do 80 proc. w 18 minut na stacjach szybkiego ładowania. Klienci mogą korzystać z technologii Vehicle to Load (V2L) do zasilania i ładowania dowolnego urządzenia elektronicznego podczas jazdy lub postoju, takiego jak laptopy czy hulajnogi.

Total
0
Shares