Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mazda wyceniła nową CX-5. Są też dwie nowe wersje wyposażeniowe auta

W polskich salonach zadebiutował światowy bestseller Mazdy – CX-5 po zmianach modelowych na 2022 rok. Samochód wyróżnia się przeprojektowaną przednią i tylną częścią nadwozia z nowymi światłami i zmienionym grillem, nową konstrukcją foteli oraz lepszym wyciszeniem wnętrza i na nowo zestrojonym zawieszeniem.

Mazda CX-5 MY 2022 (Fot. Mazda)

Dwie nowe wersje wyposażenia

W gamie wersji wyposażenia – oprócz czterech standardowych poziomów Kai, Kanjo, Hikari i Enso – pojawiły się dwie odmiany specjalne – Newground i Homura. Nowością jest też lakier Zircon Sand inspirowany kolorem piasku krzemowego z formy odlewniczej stosowanej przez Mazdę w produkcji pojazdów od lat 50. XX wieku.

Mazda CX-5 MY 2022 (Fot. Mazda)

Klienci mają do wyboru dwie jednostki benzynowe z rodziny Skyactiv-G. Silnik 2.0 rozwija moc 165 KM i dostępny jest zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów i z napędem na przednie lub wszystkie koła. Mocniejszy wariant – 2.5 Skyactiv-G rozwija 194 KM, połączony jest wyłącznie z automatyczną przekładnią i również występuje z napędem na przód lub na obie osie.

Cennik SUV-a w wersji na 2022 rok

Mazda CX-5 MY 2022 (Fot. Mazda)

W salonach Mazdy w Polsce pojawiły się już pierwsze egzemplarze Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r., dostępne także do jazd testowych, kolejne samochody płyną z Japonii, a dealerzy przyjmują już zamówienia na majową produkcję z gwarancją ceny z dnia zamówienia.

Mazda CX-5 MY 2022 (Fot. Mazda)

Ceny Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. zaczynają się od 123 900 zł za wersję Kai z silnikiem 2.0 o mocy 165 KM, napędem na przednią oś i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Total
0
Shares