Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Toyota Yaris Cross Adventure – już nie tylko do miasta?

Toyota Yaris Cross Adventure zrywa nieco z łatką autka tylko do miasta. Większy prześwit, automatyczne 4×4 – przekona klientów?
Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition
Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition (fot. materiały prasowe producenta)

Toyota zaprezentowała dość nietypową odmianę popularnej Toyoty Yaris, różnice są na tyle wyraźne, że sam producent nazywa model Toyota Yaris Cross Adventure… SUV-em segmentu B. 18-calowe felgi z ciemnoszarym wykończeniem, srebrne relingi dachowe, wzmocniona dolna płyta i przeprojektowane zderzaki mają sprawiać, że auto zapewni “przygodę nie tylko w mieście”.

Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition
Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition, limitowana edycja na start tego modelu, oferowana będzie z wysokim poziomem wyposażenia i w charakterystycznym, złotym kolorze (fot. materiały prasowe producenta)

Toyota Yaris Cross Hybrid to w istocie niewielki crossover segmentu B, który ma być dostępny wyłącznie z napędem hybrydowym – w końcu mowa o Toyocie. Pierwsza seria tego modelu pojawi się na rynku w limitowanej edycji Premiere, której wnętrze wyposażone będzie w skórzaną tapicerkę siedzeń, dwubarwną kombinację kolorystyczną, czy wyświetlacz przezierny (Head-up display). Choć auto zbudowano na tej samej modułowej platformie GA-B co nową “zwykłą” Toyotę Yaris, model Yaris Cross Adventure zapewnia wyższą pozycję za kierownicą i większy prześwit – ten ostatni to przede wszystkim zasługa dużych, 18-calowych kół.

Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition
Większe koła, większy prześwit, hybrydowy napęd z automatycznym przekazywaniem mocy na jedną lub na dwie osie, zależnie od warunków (fot. materiały prasowe producenta)

Hybrydowy układ napędowy Toyoty Yaris Cross Adventure to połączenie 1,5-litrowego silnika benzynowego (92 KM), pracującego w oszczędnie zużywającym paliwo cyklu Atkinsona i silnika elektrycznego. Sumaryczna moc napędu to 116 KM, dokładnie tyle samo co w hybrydowej wersji “zwykłej” Toyoty Yaris najnowszej generacji. Japończycy zastosowali w tym modelu przełączalny napęd na wszystkie koła. Auto standardowo porusza się z napędzaną tylko przednią osią, do której w razie pojawienia się “trudniejszych warunków” dołącza napęd tylny. Oprócz tego kierowcy będą mieli do dyspozycji przełączalne tryby jazdy, m.in. Trail oraz Snow.

Toyota Yaris Cross Adventure Premiere Edition
Nowa Toyota Yaris Cross Adventure produkowana będzie we Francji, pierwsze egzemplarze będzie można zamawiać w drugim kwartale, a pierwsze auta trafią do klientów jeszcze w tym roku (fot. materiały prasowe producenta)

Toyota Yaris Cross Adventure produkowana będzie w fabryce Toyoty w Valenciennes we Francji. Nowy model klienci będą mogli zamawiać w przedsprzedaży, która zostanie uruchomiona na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Oficjalne rozpoczęcie sprzedaży planowanej jest na wrzesień 2021.

Total
0
Shares