Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

To może być sztos. Toyota kusi nowym GR GT3

Toyota pokazała pierwsze szkice wyjątkowego auta. Tajemniczy GR GT3 może być nawet lepszy niż hardcorowy Yaris GR.

Toyota jako marka sportowa może nie przemawiać do entuzjastów w taki sam sposób jak niemieckie marki, ale jej portfolio stopniowo staje się coraz bardziej ekscytujące. GR Yaris jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych hot hatchbacków w historii. Chociaż GR Supra jest krytykowana za swoje wspólne korzenie z BMW, to jest bardzo przyjemna, według wielu bardziej niż BMW Z4. Właśnie pojawił się nowy GR 86, a nadchodzi GR Corolla. 

Mało tego, japoński producent samochodów planuje coś nowego i dość tajemniczego. Pod koniec tego miesiąca na Tokyo Auto Salon 2022 pojawi się GR GT3. Poza zamaskowanymi zdjęciami zwiastuna, Toyota informuje tylko, że jest to „samochód koncepcyjny poświęcony wyścigom, który wykorzystuje wiedzę i udoskonalone technologie, które Toyota Gazoo Racing zdobyła w dziedzinie sportów motorowych”.

Toyota GR GT3

Co to za auto?

Można śmiało powiedzieć, że to maszyna spalinowa, ale co to właściwie ma być? Wygląda na to, że auto nie ma nic wspólnego z GR Suprą ani GR 86. Długa maska ​​i opadająca linia dachu przypominają Mercedesa-AMG GT Coupe, podczas gdy inne zauważalne cechy to wentylowane przednie błotniki z 911 GT3 RS i masywne tylne skrzydło. Rodzaj napędu, z którego korzysta, nie jest znany, chociaż nie zdziwilibyśmy się, gdyby była to hybryda z know-how zapożyczonym z GR010 Hybrid lub nadchodzącego GR Super Sport.

Drugi zwiastun przedstawia „w pełni dostrojonego” GR Yarisa, który może, ale nie musi, być powiązany z tym hardkorowym małym autem, którego szpiedzy wielokrotnie uchwycili kamerą podczas testów w 2021 roku na torze Nürburgring. Mógłby zapowiadać potencjalną wersję GRMN zadziornego malucha z napędem na wszystkie koła. 

Dopełnieniem obecności Toyoty na targach Tokyo Auto Show będą części GR Heritage, z których część została wcześniej ujawniona dla modeli A70 i A80 Supra oraz 2000GT. Katalog nowych części do klasycznych modeli został poszerzony o inne modele poza samochodami sportowymi, takie jak Land Cruiser 40 Series.

Tokyo Auto Salon 2022 odbędzie się w dniach 14-16 stycznia w centrum kongresowym Makuhari Messe w Chiba.

Total
0
Shares