Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ursynowski Tunel POW wzbudza kontrowersje

Ursynowski odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy przyciąga wyjątkowo nieodpowiedzialnych kierowców, który narażają innych na niebezpieczeństwo. Przekraczanie prędkości to nie jedyny problem. Próby stawania na głowie w tunelu oraz urządzanie w nim sesji zdjęciowych to kolejne z nich.
Tunel POW
Tunel POW (fot. Krzysztof Nalewajko / GDDKiA)

Nowy odcinek POW wraz z tunelem o długości 2335 metrów został otwarty 2 tygodnie temu, czyli 20 grudnia. Wraz z otwarciem tunelu zaczął funkcjonować pomiar prędkości, który zarejestrował już 4623 naruszenia. „Kontrole są prowadzone z wykorzystaniem 12 kamer, wykonujących pomiary na trzech pasach ruchu w obu kierunkach.”- mówi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że 1886 naruszeń było w kierunku Terespola, a 2737, w kierunku Poznania. Średnia przekraczanej prędkości wynosi 19km/h.

Nowym odcinkiem przejechało już ponad pół miliona kierowców. „Zdecydowana większość zachowuje się zgodnie z przepisami. Niestety, zdarzają się te wyjątkowo nieodpowiedzialni użytkownicy, którzy narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników najdłuższego w Polsce tunelu”- mówi rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Tunel POW: kamery nie próżnują

Poczynania kierowców rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. „Obraz z kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem, które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywane jest przez system moitoringu. Każde atrzymanie pojazdu, czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu” – tłumaczy Małgorzata Taranowska.

Już w pierwszą noc po oddaniu tunelu POW, kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem, aż trzech pojazdów.  Następnego dnia odbywały się rozmowy na pasie awaryjnym, a okres świąteczny przyniósł kilka kolejnych niebezpiecznych zdarzeń. Zatrzymanie pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, zatrzymywanie się, aby dziecko mogło załatwić potrzebę fizjologiczną, czy blokowanie wjazdu od strony Wilanowa, aby wykonać kolejne sesję.

Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej” – podaje rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. Zapowiada również, że „filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszanie prawa będą przekazane policji”.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym na Facebookowym profilu GDDKiA pojawił się film, na którym widać nieodpowiedzialne zachowania kierowców oraz pasażerów, użytkujących nowo oddany kawałek Południowej Obwodnicy Warszawy. Film, ten też możecie obejrzeć u nas, poniżej:

Total
0
Shares