Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

10 najtańszych aut na abonament w Polsce

abonament
(fot. Shutterstock)

Po dwa modele Dacii, Toyoty, Citroena i Skody, a do tego jeden model Fiata i jeden koreańskiej marki Hyundai. Tak wygląda zestawienie dziesięciu najtańszych aut na abonament udostępnianych przez jedną z firm zajmujących się najmem długoterminowym. Cechą wspólną wszystkich niżej wymienionych modeli jest to, że w modelu użyczenia na abonament miesięczny koszt w przypadku każdego z nich nie przekracza 1000 zł netto.

Lista 10-ciu najtańszych aut na abonament wygląda następująco:

Obraz zawierający stół

Opis wygenerowany automatycznie

Dwa poziomy cen widoczne w powyższej tabeli wynikają z różnego zakresu usług. W przypadku niższej kwoty abonament obejmuje opłatę za użyczenie danego auta oraz koszty opon i serwisu. W drugim przypadku wyższa cena wynika z doliczenia do tego jeszcze kosztów ubezpieczenia. Jak widać, modele wymienione na powyższej liście to przede wszystkim auta, które sprawdzą się raczej w mieście niż na dłuższych trasach. Podstawowe wersje wyposażeniowe ze słabymi silnikami, ale to logiczne – niska cena najmu długoterminowego, bo tym w istocie jest “abonament na samochód” musi z czegoś wynikać. Są to zatem propozy0cje dla tych, którzy z jednej strony są zainteresowani usługą najmu długoterminowego, z drugiej – chcą na nią wydać jak najmniej.

Warto pamiętać o tym, że nie ma darmowych obiadów. Jakkolwiek usługa najmu długoterminowego może być atrakcyjna dla niektórych osób w pewnych scenariuszach, to logiczne jest, usługodawca też na tym zarabia. Cena abonamentu musi uwzględniać marżę usługodawcy, potencjalną utratę wartości auta itp. Pamiętajmy też, że umowy najmu długoterminowego niemal zawsze mają dodatkowe warunki np. w postaci rocznego limitu kilometrów jaki kierowca może pokonać przy danej kwocie abonamentu. Jakiekolwiek dodatkowe elementy wyposażenia danego pojazdu również podnoszą cenę najmu.

Total
0
Shares