Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

6 zł za litr benzyny na dniach. Ceny oszalały

używane kompakty - jakie najoszczędniejsze
(fot. Shutterstock)

W tym tygodniu średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95 i diesla nie osiągnęła jeszcze poziomu 6 złotych, informuje serwis E-petrol.pl. Ale osiągnie, jak przewidują analitycy.

Znów podwyżka. O 2 grosze więcej w porównaniu do notowania z połowy października kierowcy płacą dziś za litr benzyny 95-oktanowej, która kosztuje przeciętnie 5,91 zł. Nie zmieniła się natomiast cena Pb98 nadal wycenianej na 6,09 zł/l. O 4 grosze wzrosła także średnia cena oleju napędowego, oferowanego w sprzedaży detalicznej  po 5,93 zł/l. Pięciogroszowa podwyżka nie ominęła też autogazu, którego litr kosztuje aktualnie rekordowo, bo 3,16 zł.

Z najnowszego raportu E-petrol.pl wynika, że paliwa są najtańsze w Wielkopolsce, gdzie za benzyny płaci się 5,85 i 6,07 zł/l, a za olej napędowy i LPG 5,89 i 3,10 zł/l.

Najdrożej na wschodzie kraju

Tankowanie benzyny Pb95 jest najdroższe w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim i podlaskim, w których jej litr kosztuje 5,93 zł. W województwie świętokrzyskim zaś najwięcej płaci się za tę samą ilość Pb98, 6,19 zł. Na wspomnianym już Podlasiu E-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla, sprzedawanego na stacjach po 5,97 zł/l. LPG z ceną 3,21 zł/l jest natomiast najdroższe na Podkarpaciu. 

Total
0
Shares