Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa CUPRA bez wkładu własnego

fot. CUPRA materiały prasowe

Samochody marki CUPRA to auta o sportowym charakterze. Idealnie sprawdzą się zarówno do codziennej jazdy po mieście, jak i dłuższych wyjazdów. Gdy wybierasz nowy pojazd po raz pierwszy, możesz nie dysponować środkami, które chcesz angażować w zakup. No dobrze, ale przecież, żeby wziąć kredyt, musisz mieć wkład własny. I to jest właśnie mit, jaki w tym momencie postaramy się obalić.

Na rynku finansowym pojawiły się produkty, które nie wymagają wpłaty własnej. Całą wartość samochodu rozkładasz na dogodne raty. A w przypadku Kredytu Jak Abonament nie całą, ale część wartości, co sprawia, że miesięczne opłaty są jeszcze niższe, porównując je z ratami Kredytu Klasycznego.

Jeśli zdecydujesz się na auto na raty, wybierając Kredyt Klasyczny, czyli Kredyt Moc Niskich Kosztów, spłacasz pełną cenę samochodu z dnia zakupu. Na ten rodzaj finansowania decydują się zwykle klienci, którzy myślą o dłuższym użytkowaniu swojej nowej CUPRY, nie planują wymiany po kilku latach. Na koniec kredytu wykupują samochód i użytkują go w dalszym ciągu. Są też zapewne osoby, które chcą sprzedać samochód na własną rękę – to także jest możliwe, staje się on bowiem po wykupie ich pełnoprawną własnością.

Gdy lubisz zmieniać samochody, a za ich użytkowanie wolisz płacić w pewnym sensie stały abonament przez kilka lat, bardziej zainteresuje Cię oferta Kredytu Jak Abonament, czyli Kredytu Moc Niskich Rat. Nazwa wywodzi się z tego, że rata kredytu jest rzeczywiście niższa (nawet o połowę!) od opłaty przy Kredycie Klasycznym. Z czego to wynika? W tym przypadku – inaczej niż przy Kredycie Jak Abonament – przy zawieraniu umowy kredytu szacowana jest wartość na koniec umowy kredytowej, która jest pochodną utraty na wartości w czasie jej trwania. Czyli nie spłacasz pełnej wyjściowej ceny samochodu.

Jakie jeszcze są różnice między rodzajami finansowania? Samochód na raty po okresie finansowania przy Kredycie Klasycznym staje się Twoją własnością. Kredyt Jak Abonament to natomiast umowa zakończona na dwa sposoby, czyli tzw. elastyczne zakończenie. Możesz wybrać między wymianą modelu lub pozostaniem przy obecnym – po wykupie jednorazowo lub na raty. Kredyt Moc Niskich Rat zwykle wybierany jest przez osoby, które są zainteresowane kolejnym autem z wygodnym finansowaniem, jednak jeśli ktoś zmieni zdanie, pod koniec umowy może jeszcze zdecydować się na wykupienie samochodu.

To, co łączy oba typy kredytu, to z pewnością brak konieczności wnoszenia wkładu własnego, czyli pewnej kwoty, będącej pewnym procentem ceny, od której wniesienia zależy udzielenie kredytu. Zarówno Kredyt Moc Niskich Kosztów i Kredyt Moc Niskich Rat nie wymagają wnoszenia wkładu. Warto czasem przemyśleć swój wybór przy zakupie auta na raty. Może się okazać, że wpłacenie pewnej kwoty nie będzie dla nas dużym obciążeniem, a rata kredytu znacznie spadnie. Zawsze możesz to sprawdzić i obliczyć w kalkulatorze kredytowym. Przy Kredycie Jak Abonament można wnieść 0-30% wkładu własnego, przy Kredycie Klasycznym 0-50%. Jak widać, samochód na raty można dzisiaj mieć i z powodzeniem użytkować naprawdę od 0 zł na początek.

Total
0
Shares