Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

AC Schnitzer i pakiet modyfikacji dla nowych BMW serii 4 G22/G23

AC Schnitzer to marka znana na całym świece wśród fanów tuningu. Specjalizuje się w modyfikacjach samochodów marki BMW. Oto co proponują dla serii 4.
BMW 440i zmodyfikowane przez AC Schnitzer (fot. AC Schnitzer)

Niemiecki tuner pochwalił się kompletnymi pakietami modyfikacji przygotowanymi dla nowej serii BMW 4, zarówno w nadwoziu coupé jak i kabrioletów. Zakres modyfikacji jest w zasadzie pełny: silnik, układ wydechowy, zawieszenie, felgi, aerodynamika, kierownice czy wreszcie wnętrze. Acha, olbrzymie nerki nowej czwórki oczywiście wciąż zostają.

Jeep Wrangler po tuningu w stylu postapo

Zacznijmy od silnika. BMW M440i xDrive opuszcza zakłady BMW z zainstalowaną pod maską jednostką B58B30O1 o mocy 275 kW / 374 KM i momencie obrotowym wynoszącym okrągłe 500 Nm. Przy okazji, ciekawostka – dokładnie ten sam motor, turbodoładowana, sześciocylindrowa rzędówka, trafia pod maskę najnowszej Toyoty Supra (ale w japońskim aucie ma on moc 340 KM). W każdym razie tunerzy AC Schnitzer obiecują w ramach tuningu wykrzesanie z tej jednostki 420 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego, przy czym zastrzeżenie – deklarowane parametry silnika uzyskamy tankując jednostkę po tuningu paliwem 98-oktanowym. Co ciekawe lepsze osiągi uzyskuje się bez fizycznej ingerencji w blok silnika, modyfikacja bazuje na nowym sterowniku silnika i nowym oprogramowaniu opracowanym przez niemiecką firmę. Już fabryczne BMW M440i xDrive katapultuje się do setki w 4,5 sekundy. Po modyfikacji jest jeszcze szybsze. W przypadku słabszych wersji także można podnieść moc. Na przykład w modelu BMW 430i o nominalnych parametrach 258 KM i 400 Nm, moc i moment rosną do 300 KM i 470 Nm.

Mocniejszy kabriolet z serii 4? Ekipa z Akwizgranu mówi “nie ma problemu” (fot. AC Schnitzer)

W pakiecie modyfikacji chętni zamówić mogą jeszcze nowy układ wydechowy z regulowanymi zaworami i końcówkami “Carbon Sport” oddającymi akustycznie sportowy charakter silnika. Fabryczne felgi można zastąpić 20-calowymi obręczami AC1 w wersji dwukolorowej (Silver/Anthracite) lub mono (Anthracite). Nie zapomniano również o aerodynamice – lepszy docisk mają zapewnić nowe elementy, takie jak przedni spoiler, splitter, boczne progi oraz dwa spojlery z tyłu (dachowy i na klapie włókna węglowego).

Na życzenie niemieccy rzemieślnicy z Akwizgranu zmodyfikują także wnętrze nowej BMW 4. a detali do wyboru jest mnóstwo od nowych pedałów, poprzez nowe łopatki zmiany przełożeń czy całą nową kierownicę sportową.

Leksykon japońskiego tuningu

Total
0
Shares