Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alfa Romeo F1 Team Orlen jako ostatni zaprezentuje swój bolid

Bolid na sezon 2022, jako ostatni zespół zaprezentuje w niedzielę, Alfa Romeo F1 Team Orlen. W składzie zespołu jest, jako rezerwowy, Robert Kubica.

Alfa Romeo zaprasza na niedzielę, 27 lutego 2022 roku, na premierę bolidu C42 zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen 2022.

Jak czytamy, nowy bolid, pierwszy w nowej erze Formuły 1, zostanie zaprezentowany w pełnych barwach podczas cyfrowej premiery, wraz ze zdjęciami i filmami udostępnionymi publiczności i mediom o godzinie 9 rano czasu środkowoeuropejskiego. Po premierze, o godzinie 9:30, odbędzie się konferencja prasowa online, w której będzie można uczestniczyć na żywo.

W konferencji prasowej wezmą udział dyrektor zespołu Frédéric Vasseur, dyrektor techniczny Jan Monchaux oraz kierowcy zespołu: Valtteri Bottas, Zhou Guanyu i rezerwowy Robert Kubica.

Stary-nowy zespół F1

Alfa Romeo działa w Formule 1 od początku istnienia tego sportu. Jako zespół, konstruktor i dostawca silników Formuły 1. W barwach Alfy Romeo tytuły mistrzów świata kierowców zdobyli Giuseppe Farina i Juan Manuel Fangio.

Obecne wcielenie teamu początkuje swoją historię w 2018 roku. Wówczas Alfa Romeo została sponsorem tytularnym Saubera w Formule 1. Na sezon 2019 Sauber zmienił nazwę na Alfa Romeo Racing. Kierowcami zostali Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Na sezon 2020 sponsorem tytularnym zespołu został PKN Orlen, a w efekcie tej umowy kierowcą testowym Alfy Romeo został ponadto Robert Kubica. Polak zastąpił Kimiego Räikkönena na dwa wyścigi w sezonie 2021 – Grand Prix Holandii i Grand Prix Włoch

Na sezon 2022 zespół całkowicie wymienił skład. Nowymi kierowcami zostali Valtteri Bottas i Guanyu Zhou. Zespół zmienił nazwę na Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Total
0
Shares