Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alfa Romeo nie jest już “królową lawet”

Alfa Romeo wśród wielu pasjonatów aut uchodzi za markę produkującą owszem, piękne, ale nieszczególnie trwałe auta. Najnowszy ranking whatcar.com temu przeczy.
Alfa Romeo Giulia

Przynajmniej zdaniem Czytelników serwisu whatcar.com. Brytyjski portal motoryzacyjny whatcar.com opublikował w październiku ranking najbardziej niezawodnych, używanych samochodów. To co może zaskoczyć niektórych, to fakt, że wysoko w tym rankingu uplasowały się aż dwa modele włoskiej marki z Mediolanu. Wciąż pokutujący mit “awaryjności” samochodów Alfa Romeo to już przeszłość.

Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia (fot. Alfa Romeo)

Ranking opracowany przez Whatcar.com powstał w oparciu o oceny 13 tysięcy użytkowników aut, którzy zgłaszali usterki swoich samochodów w ciągu ostatniego roku. Respondenci wskazują obszar ulegający awarii, koszt naprawy i czas, przez jaki auto jest wyłączone z ruchu. Ocenili oni używane auta w wieku do 8 lat, które stanowią ponad połowę pojazdów nabywanych z drugiej ręki. W oparciu o pozyskane dane redakcja portalu Whatcar.com wystawiła każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach, gdzie 100% oznaczało całkowitą bezawaryjność, a niższe wartości odpowiednio większą liczbę usterek.

Wynik bliski 100% zdobyła dostępna na rynku od 2010 roku Alfa Romeo Giulietta. Ten włoski kompakt uzyskał dokładnie 98,9%, deklasując niemiecką konkurencję w swoim segmencie i zachowując pełną niezawodność w tak kluczowych obszarach, jak silnik i elektronika niezwiązana z jednostką napędową, układy paliwowy i wydechowy, elektryka, karoseria czy wnętrze pojazdu.

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta (fot. Alfa Romeo)

Wysoką notę wśród Czytelników whatcar.com uzyskał również model Alfa Romeo Giulia – auto uzyskało rezultat o 2 proc. niższy od siostrzanego modelu. Ewentualne zaistniałe naprawy były objęte gwarancją, zatem nie generowały żadnych nieprzewidzianych kosztów dla swoich właścicieli, a ponadto Giulia wykazała całkowitą bezawaryjność w zakresie układów hamulcowego, paliwowego i wydechowego, akumulatora, zawieszenia, wyposażenia wnętrza czy klimatyzacji.

Total
15
Shares