Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alfa Romeo Stelvio 2021 – debiut topowej odmiany Veloce Ti

Alfa Romeo Stelvio na rok 2021 to jeszcze mocniejsza wersja “cywilna” i znacznie bogatszy zestaw cyfrowych komponentów.
Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti
Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti (fot. Alfa Romeo)

Marka Alfa Romeo ogłosiła, że rozpoczyna przyjmowanie zamówień na modele Alfa Romeo Stelvio na rok modelowy 2021. W ofercie pojawia się również Giulia na 2021 rok. Wszystkie modele oferowane są bardziej wydajnymi silnikami, które przeszły proces homologacji zgodnie z najnowszą normą emisji spalin Euro 6D-final. Ponadto w gamie modelu Stelvio debiutuje zupełnie nowa Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti. Ta odmiana wyposażenia trafi również do gamy modelu Giulia.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti
Nowe Stelvio Veloce Ti – najmocniejsza (poza Quadrifoglio) z odmian tego samochodu (fot. Alfa Romeo)

Włoski producent deklaruje, że cała gama modeli Stelvio i Giulia w wydaniu na rok 2021 to auta odnowione zgodnie z bieżącymi trendami, ze zróżnicowanymi poziomami wyposażenia zarówno dla klientów szukających dynamicznych wrażeń, jak i komfortu i elegancji. Nas jednak najbardziej zainteresował nowy wariant wyposażenia modelu Stelvio. Czego możemy się spodziewać?

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti (Turismo Internazionale) to najwyższa półka w gamie Stelvio. Słowo Veloce jest gwarantem, że klienci, którzy wybiorą tę odmianę na brak dynamiki narzekać nie będą, choć – co od razu trzeba podkreślić – nie będzie jej aż tyle, co w absolutnie topowym Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio.

Mocny diesel i benzyna

Alfa Romeo - Giulia i Stelvio w wersji Veloce Ti
W wersji Veloce Ti – także z 280-konnym benzyniakiem lub 210-konnym dieslem – dostępna będzie również Giulia (fot. Alfa Romeo)

Pod maską wersji Stelvio Veloce Ti pracuje dwulitrowa jednostka turbobenzynowa o mocy 280 KM. Alternatywnym wyborem jest 2.2-litrowy silnik wysokoprężny, generujący moc 210 KM. Oba rodzaje motorów łączone są wyłącznie z automatyczną, 8-biegową przekładnią i napędem na cztery koła Q4. Ciekawostką podkreślaną przez producenta jest fakt, że blok 4-cylindrowych jednostek napędowych Alfa Romeo wykonano w całości z aluminium, natomiast wał napędowy – z włókna węglowego.

Do modeli Stelvio i Giulia trafi też rozbudowany pakiet systemów asysty kierowcy zapewniający autonomię poziomu drugiego. Absolutnie nie zwalnia to kierowcy z zachowania uwagi i koncentracji na drodze, niemniej ułatwi pokonywanie dłuższych tras i zapewni komfort na dowolnych dystansach.

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2021 (fot. Alfa Romeo)

Najważniejsze systemy asysty kierowcy to: aktywny system utrzymania pojazdu na pasie ruchu, czy aktywny asystent martwego pola (nie tylko ostrzega, w razie potrzeby koryguje tor jazdy). Do tego dochodzi oczywiście aktywny, adaptacyjny tempomat ACC współpracujący z systemem rozpoznawania znaków drogowych i możliwością aktywnego, automatycznego dostosowania prędkości do ograniczeń. Wspomaganie jazdy w korku ułatwi jazdę w mieście, a system wspomagania jazdy na autostradzie pozwoli niemal autonomicznie pokonywać dłuższe dystanse. Uzupełnieniem jest asystent koncentracji kierowcy, analizuje on zachowanie prowadzącego i ostrzega gdy wykryje symptomy zmęczenia.

Alfa Romeo stale połączona

Włoska marka w 2021 roku udostępni również gamę usług Alfa Connect. Pozwoli to zachować łączność ze stale połączonym z Siecią autem również po wyjściu z kabiny. Usługi te obejmują zarówno zdalne kontrolowanie wybranych parametrów auta jak i autodiagnostykę. Funkcje to m.in.: blokada drzwi, odblokowanie, alarm, światła, klakson, lokalizacja itp. Właściciel otrzyma też comiesięczny raport o kondycji pojazdu czy możliwość przesyłania celów nawigacyjnych ze smartfonu do systemu pokładowego pojazdu.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti
Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti (fot. Alfa Romeo)

Ceny? Bazowa odmianę Alfa Romeo Stelvio producent wycenił w aktualnym konfiguratorze włoskiej marki na kwotę od 159900 zł brutto. Przy wyborze leasingu 100% czynsz miesięczny wyniesie 2035 zł. Oczywiście w topowej odmianie Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti z 280-konnym benzyniakiem jest drożej. W tym przypadku cena startuje od 254200 zł brutto lub 4736,50 zł miesięcznie w przypadku leasingu jako formy finansowania.

Total
0
Shares