Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alfa Romeo Tonale wjeżdża na rynek. Cennik otwiera wersja „Edizione Speciale”

Alfa Romeo ogłosiła otwarcie zamówień na Tonale w ekskluzywnej wersji premierowej „Edizione Speciale” i poinformowała o cenniku auta.

„Edizione Speciale” to limitowana i ograniczona w czasie edycja specjalna, dla tych, którzy jako pierwsi zdecydują się na zakup nowego kompaktowego SUV-a Alfy Romeo. 

Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” (Fot. Stellantis)

Tonale „Edizione Speciale” będzie dostępne w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM sprzężonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2” o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm, z niezwykle bogatym wyposażeniem.

Bogate wyposażenie seryjne

Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” (Fot. Stellantis)

Znajdziemy w nim 20-calowe obręcze kół, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, reflektory adaptacyjne z nową matrycą Full-LED, przyciemniane tylne szyby, aluminiowe łopatki do zmiany biegów, bezkluczykowy dostęp, tylną klapę bagażnika otwieraną bez użycia rąk, 10,25-calowy ekran dotykowy ze sterowaniem głosowym i nawigacją, bezprzewodowy CarPlay / Android Auto, bezprzewodową ładowarkę, sportową kierownicę skórzaną, inteligentny tempomat adaptacyjny, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” (Fot. Stellantis)

Tonale oferuje w standardzie wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy, który dzięki systemowi operacyjnemu Android można spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika, a łączność 4G z bezprzewodowymi aktualizacjami OTA („Over-the-Air”) zapewnia zawsze aktualne treści, funkcje i usługi. System, inspirowany najnowszymi modelami smartfonów, obejmuje w pełni cyfrowy i wirtualny ekran zegarów i wskaźników o przekątnej 12,3-cala, główny wyświetlacz dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25-cala oraz płynnie działający, intuicyjny interfejs multitasking. Toe dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5-cala.

Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” (Fot. Stellantis)

W momencie wprowadzenia na rynek Alfa Romeo Tonale będzie oferowała odnowioną strategię gamy. Dwa główne poziomy wyposażenia – Super i Ti – mają jasno określone specyfikacje. 

Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” (Fot. Stellantis)

Cena Tonale w limitowanej wersji „Edizione Speciale” będzie taka sama na głównych rynkach europejskich: w Polsce jest to wartość 180 tys. złotych brutto. Już wkrótce Alfa Romeo Tonale „Edizione Speciale” będzie dostępna także w wersji hybrydowej o mocy 160 KM.

Total
7
Shares