Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alpha JAX ™ to „Junior All-Terrain Crossover”

Alpha JAX ™ (fot. Alpha)
Alpha JAX ™ (fot. Alpha)

Amerykańska marka Alpha Motor Corporation zaprezentowała nowy samochód Electric Jax ™. Firma podaje, że jest to użytkowy crossover zbudowany na wspólnej platformie z Alpha ACE ™. Naszym zdaniem jest po prostu “cool”!

Musimy przyznać, że to unikatowe połączenie stylistyki lat 70. (pierwszego Forda Escorta?) z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi bardzo nam się podoba! Właśnie tak wyobrażam sobie samochód, którym będziemy poruszać się po powierzchni Marsa! Tak wiem… jeżeli to w ogóle nastąpi, to trafią tam auta marki Tesla.

Alpha JAX ™ (fot. Alpha)
Alpha JAX ™ (fot. Alpha)

Junior All-Terrain Crossover

JAX ™, co oznacza „Junior All-Terrain Crossover” i jest umieszczonym na platformie elektrycznej pojazdem użytkowym dla czwórki pasażerów, łączącym zdolności jazdy po szosie i poza nią z ekologiczną mocą silnika elektrycznego. Jest dostępny z napędem na cztery koła lub z napędem na przednią oś. Jak podaje producent auto przyśpiesza od zera do 96 km/h w 6,5 sekundy. Pojazd ma być wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 75 kWh i mieć szacowany zasięg 400 kilometrów.

Alpha JAX ™ (fot. Alpha)
Alpha JAX ™ (fot. Alpha)

Inspirowany naturą

Wymiary pojazdu JAX ™ to około 4560 mm długości, 1930 mm szerokości i 1634 mm wysokości. Producent zapewnia, że JAX może wygodnie pomieścić 4 pasażerów i bagaż. Firma tłumaczy też, że JAX pojazd elektryczny dla szukających przygód i dlatego został zaprezentowany w ciemnozielonym wykończeniu inspirowanym naturą otaczającą autostradę Redwood w północnej Kalifornii.

Digital

JAX ™ posiada również kilka interesujących walorów wnętrza, w tym cyfrowy prędkościomierz na kierownicy, cyfrowy wyświetlacz centralny, ergonomicznie wzmocnione siedzenia (które mają retro estetykę lat 80.) i głośniki audio, zaprojektowane z myślą o możliwości wymiany.

Alpha JAX ™ (fot. Alpha)
Alpha JAX ™ (fot. Alpha)

Będzie tego więcej

Alpha chwali się, że JAX ™ demonstruje wszechstronność linii produktów Alpha ACE ™ i jest przeznaczony dla konsumentów poszukujących niezłych osiągów i napędu na cztery koła bez emitowania dwutlenku węgla. Alpha to kolejna obok Riviana, czy Lucid amerykańska firma, która stawia pierwsze kroki w nowej motoryzacyjnej, elektrycznej rzeczywistości. Czy ma szansę na sukces? To się dopiero okaże…

Total
0
Shares