Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Amerykańska firma zbudowała kuloodpornego Astona Martina Vantage’a

AddArmor pokazała opancerzonego Vantage’a. Takie auto dla Jamesa Bonda, jak nam się wydaje.

Zrobili, bo mogli. Taka prawda. Jeśli zamierzasz zaopatrzyć się w samochód kuloodporny, oczywiście możesz wybrać jeden z modeli typu BMW, Mercedes, czy Audi, które specjalizują się budowie pancernych limuzyn. Ale możesz od teraz zdecydować się na auto najbardziej rzucającego się w oczy tajnego agenta na świecie. Firma AddArmor pokazała swoje najnowsze dzieło: w pełni opancerzonego nowego Astona Martina Vantage’a.

Opancerzony Aston Martin Vantage (Fot. AddArmor)

Mały Aston z silnikiem V8 uzyskał poziom ochrony firmy oznaczony jako „B4”, który obejmuje kuloodporne szyby, mocniejsze drzwi, odporny na wybuchy dach ze stali hartowanej i osłonę chroniącą zbiornik paliwa.

Opony i kevlar na dokładkę

Istnieje również opancerzona zapora ogniowa, a wszystko jest wykonane z materiałów „kompozytowych” firmy. Dostajesz nawet komplet opon run-flat „aby ułatwić ucieczkę z każdej trudnej sytuacji”.

Opancerzony Aston Martin Vantage (Fot. AddArmor)

Inne pancerne wstawki obejmują odporne na manipulacje osłony wydechu – tak, że „nie można włożyć obcych przedmiotów” – i „amortyzujące klamki drzwi”, aby uniemożliwić wejście do auta. Zawieszenie zostało wzmocnione, aby poradzić sobie z dodatkowym ciężarem. Rzeczywiście, jak pisze firma, lekkie opancerzenie z kevlaru dodaje około 204 kg do masy Vantage’a. Ceny za cały pakiet zaczynają się od 32 500 dolarów.

Total
0
Shares