Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Aston Martin Valkyrie pojawi się na Goodwood Festival of Speed

Aston Martin Valkyrie jeszcze w tym roku trafi do pierwszych klientów. Gdzie go można będzie zobaczyć? W najbliższy weekend w Goodwood.
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie (fot. Aston Martin)

Hybrydowy supercar – Aston Martin Valkyrie – był zapowiadany przez brytyjską markę już dość dawno. W tym roku manufakturę Aston Martina powinny opuścić pierwsze produkcyjne egzemplarze. Auto zaprezentowano już w 2019 roku w Genewie, prototyp wykonał także okrążenie na Silverstone przed Grand Prix Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Teraz przed nami Festiwal Prędkości w Goodwood, na którym będzie można nie tylko zobaczyć ten bolid, ale też auto poprowadzi aktualny kierowca F1 teamu Astona Martina – Lance Stroll.

Wyjątkowy Aston Martin Vantage Roadster w hołdzie historii motoryzacji

W Goodwood, w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć także Lance’a Strolla w tegorocznym bolidzie AMR21 (fot. Aston Martin)

Modeli Aston Martin będzie zresztą w Goodwood więcej. Marka chce w ten sposób uczcić swój powrót do Formuły 1 przed tegorocznym Grand Prix w Silverstone. Zatem to okazja by zobaczyć nie tylko Aston Martin Valkyrie.

Aut brytyjskiej marki w Goodwood będzie więcej (fot. Aston Martin)

Oprócz modelu Aston Martin Valkyrie, będzie można zobaczyć oficjalny samochód bezpieczeństwa F1 czzli Aston Martin Vantage F1, samochód medyczny Aston Martin DBX F1, specjalną wersję Vantage F1 Edition, a także kultowe wyścigówki, takie jak DBR1 czy LM7. W najbliższą sobotę w Goodwood pojawi się również aktualny bolid F1 ekipy Aston Martin – AMR21.

Aston Martin Vantage – oficjalny Safety Car F1

Oprócz nowości Aston Martin pokaże też klasyki, wszystko po to by uczcić swój powrót w F1 na “rodzinnym” torze w Silverstone (fot. Aston Martin)

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć wielu pasjonujących aut, zajrzyjcie na nasz profil na Instagramie. A Valkyrie? Ten hipersamochód napędza potężny 6,5 litrowy wolnossący silnik V12 przygotowany przez ekipę Cosworth. Moc dokładna nie jest znana, ale wynosi ok. 1000 KM przy 10,5 tysiącach obrotów na minutę. To oznacza, że Valkyrie jest samochodem produkcyjnym wyposażonym w najpotężniejszy silnik wolnossący świata. Ponieważ jest to jednak auto hybrydowe, dodatkowe 160 KM generuje jednostka elektryczna. Sumaryczny moment obrotowy to imponujące 900 Nm. Szaleństwo.

Total
0
Shares