Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi – rekordowa sprzedaż w ostatnim kwartale 2020 roku

Audi e-tron
Audi e-tron (fot. Audi)

Audi pochwaliło się wynikami sprzedaży. Na przełomie roku robi to wielu producentów, bo siłą rzeczy to czas podsumowań, ale wynik uzyskany przez niemiecką markę zasługuje na uwagę o tyle, że ostatni kwartał ubiegłego roku był rekordowy nie tylko względem pozostałych w 2020 roku. Był najlepszym kwartalnym wynikiem w historii Audi. Globalnie do rąk klientów w 2020 roku trafiły 1 692 773 auta z czterema pierścieniami, a w samym ostatnim kwartale – ponad pół miliona.

Również w Polsce wynik Audi cieszy z całą pewnością szefów marki z Ingolstadt. W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano 15 602 egzemplarze nowych samochodów tej marki, co jest rezultatem o 13,25 proc. lepszym mierząc rok do roku. Taki rezultat spowodował również wzrost udziału rynkowego niemieckiej marki. W pandemicznym roku 2020 Audi odpowiada za 3,64 proc. rynkowego, motoryzacyjnego tortu.

Audi e-tron
Elektryczne Audi e-tron (na zdjęciu wersja Sportback) były najpopularniejsze w bogatej Norwegii wśród aut elektrycznych (fot. Audi)

Globalny wynik imponuje, ale oczywiście to nie Polacy odpowiadają za taki rezultat. Rekordową ilość nabywców swoich aut Audi znalazło – jakżeby inaczej – w Chinach. Na tamtejszym rynku niemieckiej marce udało się sprzedać 727 358 egzemplarzy aut. To wynik o 5,4 proc. wyższy niż w roku 2019.

Gdy spojrzymy na konkretne modele, to największy wzrost odnotowały oczywiście samochody elektryczne – to trend globalny i nie inaczej jest w przypadku Audi. Marka chwali się, że model Audi e-tron (w tym Audi e-tron Sportback) jest liderem wśród niemieckich producentów aut elektrycznych klasy premium. W 2020 roku firmie udało się zwiększyć sprzedaż tego modelu aż o 79,5 proc. w stosunku do roku 2019 (nabywców znalazło 47 324 e-tronów). W bogatej Norwegii w pełni elektryczne auto z czterema pierścieniami w 2020 roku okazało się najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem spośród wszystkich modeli oferowanych na tamtejszym rynku.

Audi RS 6 Avant – zaskakująco dobrze w roku pandemii sprzedawały się usportowione Audi – C’est la vie czy YOLO? (fot. Audi)

Jeżeli chodzi o pozostałe modele niemieckiego producenta, to największe wzrosty sprzedaży w porównaniu z 2019 rokiem odnotowały: Audi Q3 (+18,1 proc.) oraz Audi A6 (+11,8 proc.). Popularnością wśród klientów na całym świecie cieszyły się również sportowe wersje (S / RS) Audi. Niemiecka marka dostarczyła w ubiegłym roku 29 300 egzemplarzy tych szybkich samochodów, co jest wynikiem aż o 16,1 proc. lepszym niż w roku 2019. Nie chcemy bagatelizować problemu pandemii, ale patrząc na te wyniki, skoro takie rezultaty udało się osiągnąć w tak problematycznym roku, to siłą rzeczy zadajemy sobie pytanie jakie one by były, gdyby SARS-Cov-2 nie wydostał się z populacji zwierząt i nie przeszedł na ludzi.

Total
0
Shares