Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bentley Bentayga Hybrid startuje w Europie

Bentley Bentayga Hybrid po wprowadzeniu na rynek chiński i amerykański jest już dostępny do zamawiania dla Europejczyków.
Bentley Bentayga Hybrid (fot. Bentley)
Bentley Bentayga Hybrid (fot. Bentley)

Wszyscy posiadacze dużych zasobów majątkowych i wielbiciele brytyjskiej marki superluksusowych aut mogą uspokoić ekologiczne sumienie: nowy Bentley Bentayga Hybrid, zdolny do jazdy całkowicie bezemisyjnej na krótkich dystansach jest już dostępny za mówienia na rynku europejskim.

Bentley Bentayga Hybrid (fot. Bentley)
Bentley Bentayga Hybrid – po USA i Chinach przyszedł czas na Europę (fot. Bentley)

Zobacz nasz test Bentleya Bentaygi V8

Oczywiście elektryfikacja w modelu Bentley Bentayga Hybrid nie ma wiele wspólnego z zupełną zeroemisyjnością, bo pierwsze skrzypce w układzie napędowym tego superluksusowego SUV-a gra turbodoładowany 3-litrowy silnik V-6 z dolotami w technice twin-scroll, który wspierany jest przez jednostkę elektryczną. Sumaryczna moc napędu hybrydowej Bentaygi to 449 KM i aż 700 Nm. Producent deklaruje, że tym luksusowym mastodontem ociekający gotówką klient pokona bez emisji choćby grama CO2 do 40 km na jednym ładowaniu.

Zdaniem producenta Bentayga Hybrid zapewnia “niezrównany, zelektryfikowany spokój w sektorze luksusowych SUV-ów na całym świecie”. Globalny kontekst tej wypowiedzi nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę, że auto wcześniej zostało udostępnione klientom w Chinach i w Stanach Zjednoczonych.

Bentley Bentayga Hybrid (fot. Bentley)
Wykończenie wnętrza typowe dla marki – bardzo bogate i ociekające luskusem (fot. Bentley)

Brytyjska marka oferuje odmianę hybrydową w tej samej cenie, w której dostępny jest Bentley Bentaya V8. W obu wersjach klienci mogą liczyć na ten sam, bardzo wysoki poziom komfortu i luksusowe wyposażenie, jednak odmiana hybrydowa jest – zgodnie z deklaracjami producenta – najbardziej zaawansowanym technicznie modelem Bentayga jaki powstał. Bentley Bentayga Hybrid może być zamówione w konfiguracji pięciomiejscowej lub z czterema niezależnymi fotelami. Dostawy pierwszych egzemplarzy mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach.

Bentley Bentayga Hybrid (fot. Bentley)
Bentley Bentayga Hybrid na samym prądzie ma pokonać nawet 40 km(fot. Bentley)
Total
0
Shares