Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bentley Mulliner Bacalar – brytyjska ręczna robota

Bacalar Car Zero

Bacalar to pierwszy efekt prac nowego działu Bentley Mulliner Coachbuilt. Bacalar Car Zero to specjalnie zbudowany prototyp, który przechodzi kluczowe testy w różnych miejscach w Europie.

Bacalar Car Zero
Powstanie tylko 12 egzemplarzy modelu Bacalar (fot. Bentley)

750 nowych części

Program walidacji będzie trwał 20 tygodni. Jak dotąd samochód przeszedł ocenę w tunelu aerodynamicznym, testy stabilności przy dużych prędkościach i prędkości maksymalnej, oceny prowadzenia i dynamiki, ocenę hałasu i wibracji oraz dokładne pomiary termiczne. Samochód wkracza teraz w okres trwającej zorientowanej na klienta pracy polegającej na zwiększaniu przebiegu i trwałości, przed fazą testów cyklu klimatycznego do 80 ° C i intensywną walidacją układu elektrycznego. Bacalar ma 750 nowych komponentów, z których wszystkie muszą spełniać wyjątkowo rygorystyczne standardy jakości, funkcjonalności i trwałości firmy Bentley. Ponad 40 z tych części jest wykonanych z włókna węglowego.

Nadwozie typu Barchetta (fot. Bentley)

Bentley Mulliner Bacalar

Powstanie zaledwie 12 sztuk tego modelu z limitowanej edycji. Bacalar utożsamia przyszłość luksusowej motoryzacji “na zamówienie” – każdy egzemplarz zostanie wykonany ręcznie w warsztacie Bentley Mulliner w Crewe, zgodnie z osobistymi upodobaniami klienta. Samochód został nazwany na cześć Laguny Bacalar na meksykańskim półwyspie Jukatan, jeziorze słynącym z zapierającego dech w piersiach naturalnego piękna.

Bacalar Car Zero
Balacar to połączenie luksusu i szyku (fot. Bentley)

Bacalar łączy piękno i moc

Bentley posiada ulepszoną wersję 6-litrowego silnika W12 TSI firmy Bentley, który generuje 650 KM i moment obrotowy 900 Nm. Auto otrzyma system aktywnego napędu na wszystkie koła ze zmiennym rozdziałem momentu obrotowego między przednie i tylne koła.

Total
0
Shares