Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bentley stworzył samochód dla tajemniczego klienta z Bieguna Północnego

Santa's Flying Spur

Tajemniczy klient współpracował z działem Bentley Mulliner, aby ulepszyć swoje latające sanie. Bentley podaje, że nie może zdradzić tożsamości tej osoby, ale twierdzi że szukał on czegoś bardzo luksusowego i wyjątkowego. Brytyjczycy zaproponowali mu świątecznego Bentley’a Flying Spur V8 o nazwie „Reindeer Eight”.

Santa's Flying Spur
Bentley nie boi się tworzyć samochodów dla wyjątkowych “klientów” (fot. Bentley)

Renifer na masce

Na masce zamiast Flying B można znaleźć złotego renifera, a po bokach oznaczenia V8 zostały zastąpione specjalnymi plakietkami “Reindeer Eight ”. Wzdłuż maski standardowy chromowany pas ozdobny został pokryty złotem, a ręcznie malowane drobne linie błyszczą z tyłu odznak skrzydeł Bentley. Jedyny egzemplarz „Reindeer Eight” jest wykończony na zewnątrz ciemną czerwoną farbą “Cricket Bauble”. To unikalny odcień stworzony specjalnie dla klienta na bazie koloru Cricket Ball, który jest dostępny jako jeden z 62 odcieni oferowanych przez Extended Range.

Santa's Flying Spur
Reindeer Eight ma być wygodnym miejscem pracy dla klienta, który musi w jedną noc pokonać ogromny dystans za kierownicą (fot. Bentley)

Aby podkreślić konieczność osiągania wysokich prędkości wymaganych do pokonania znacznych odległości w czasie jednego wieczoru, Bentley dodał dyfuzory z włókna węglowego na przednim i tylnym zderzaku, progi boczne z włókna węglowego oraz spojler na pokrywie bagażnika. Dodatki Mulliner Driving Specification dopełniają 22-calowowe złote obręcze. Ze względu na chłodny klimat głównego miejsca zamieszkania klienta zamontowano opony całoroczne.

Santa's Flying Spur
Opony całoroczne pomogą w zimnych partiach globu (fot. Bentley)

„Co za przyjemność z jazdy saniami o mocy 542 koni mechanicznych. Poza tym z tyłu jest miejsce na wszystkie bagaże. Nie mogę się doczekać, na wigilijny wieczór”- powiedział brodaty klient.

Bentley nie zapomniał o kabinie

Wnętrze „Reindeer Eight” jest w kolorze Cricket Bauble ze złotym spersonalizowanym haftem. Imię klienta jest wyszyte na fotelu kierowcy. Obszerne testy przeprowadzone przez członków zespołu Mulliner potwierdziły, że kabina jest wystarczająco obszerna dla tego klienta. Wykonanie 11 100 ręcznie szytych ściegów w całej kabinie zajęło Elfom i inżynierom Bentley 18 godzin i pochłąnęło 115 m specjalnej nici (wysokość Big Bena).

Santa's Flying Spur
Reindeer Eight to wyjątkowy egzemplarz, dla wyjątkowego klienta (fot. Bentley)

Bentley jest wyposażony w aplikację “Naughty and Nice”

Po naciśnięciu przycisku rozruchu silnika i po powitalnym dźwięku dzwonków sań sekcja forniru na środku deski rozdzielczej obraca się, odsłaniając 12,3-calowy ekran dotykowy, wyświetlający menu. Aplikacja “Naughty and Nice” zintegrowana z systemem nawigacji pozwala klientowi szybko dowiedzieć się, czy jego fani byli źli, czy dobrzy. Na drugiej stronie wyświetlacza znajdują się trzy eleganckie analogowe tarcze pokazujące temperaturę zewnętrzną, kompas (niezbędny klientowi do znalezienia domu pod koniec długiej pracy) i chronometr. Wreszcie trzecia strona oferuje ozdoby z forniru Grand Black, ciągnące się wokół kabiny, reprezentujące zimową scenę nocną na biegunie północnym.

Total
0
Shares