Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bezpłatna opcja w katalogu Porsche? Oto pakiet Touring do 911 GT3

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Oto nowe Porsche 911 GT3 z pakietem Touring. Siódmą generację samochodu GT o mocy 510 KM można teraz specyfikować z pakietem wyposażenia Touring bez dodatkowych kosztów!

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Tył Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Nazwa „pakiet Touring” nawiązuje do wariantu wyposażenia 911 Carrera RS z roku modelowego 1973. Już wtedy jego istotą było połączenie designu 911 z klasycznym wykończeniem wnętrza. Porsche powróciło do tej idei w 2017 r., gdy po raz pierwszy zaoferowało pakiet Touring dla poprzedniej generacji 911 GT3 (typ 991).

Co zawiera pakiet Touring?

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Klasyczny wygląd Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Niezbędną siłę docisku przy wysokiej prędkości zapewnia nierzucający się w oczy, automatycznie wysuwany tylny spojler, a nie ma tutaj mocowanego na stałe tylnego skrzydła 911 GT3. Kolejną cechą są srebrne listwy ozdobne z anodowanego aluminium o wysokim połysku wokół bocznych szyb. Przód jest w całości lakierowany na kolor nadwozia. Wnętrze z rozszerzonym pakietem elementów wykończonych czarną skórą prezentuje się elegancko i jest zarezerwowane wyłącznie dla GT3 z pakietem Touring. Front deski rozdzielczej oraz górne boczne sekcje paneli drzwi mają specjalne przetłoczenia powierzchni. Obręcz kierownicy, dźwignię zmiany biegów/wybierak przekładni, osłonę konsoli środkowej oraz podłokietniki i uchwyty na panelach drzwi pokrywa czarna skóra. Wnętrze częściowo wykończone skórą zdobią czarne przeszycia. Środkowe panele foteli są wykończone czarną tkaniną, podobnie jak podsufitka. Na zagłówkach wytłoczono herb Porsche. Nakładki progów drzwi oraz elementy ozdobne na desce rozdzielczej i konsoli środkowej wykonano ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym.

Logo „GT3 touring”

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Logo Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Nad silnikiem znajduje się grill z logo „GT3 touring” o unikalnym wzornictwie. Nie tylko listwy ozdobne wokół szyb bocznych, ale i końcówki sportowego układu wydechowego mają srebrny kolor. W ramach opcjonalnego pakietu zewnętrznego Touring elementy te mogą zyskać satynowe wykończenie w kolorze czarnym. Moduły przedniego oświetlenia są w tym przypadku przyciemnione.

Jest jeszcze zegarek

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Kabina w Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Klientom, którzy zdecydują się na zakup 911 GT3 z pakietem Touring, Porsche Design oferuje również zegarek, wyposażony w mechanizm z funkcją flyback. Jego wirnik nawiązuje wyglądem do stylizacji obręczy kół i jest dostępny w sześciu różnych wersjach odpowiadających konfiguracji samochodu. Zegarek 911 GT3 z pakietem Touring otrzymuje pasek ze skóry samochodowej Porsche z wytłoczonym napisem „GT3”, ozdobiony czarnymi przeszyciami z nici stosowanej w autach Porsche. Chronograf jest produkowany przez firmową szwajcarską fabrykę zegarków i zarezerwowany wyłącznie dla właścicieli pojazdu.

Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)

Silnik w GT3 to czterolitrowy, sześciocylindrowy motor typu bokser o mocy 510 KM, który bazuje na sprawdzonej w wyścigach wytrzymałościowych jednostce napędowej 911 GT3 R. Wariant z manualną skrzynią biegów waży 1418 kg, a z dwusprzęgłową przekładnią PDK – 1435 kg. Nacisk na zmniejszenie masy własnej zapewnia przednia pokrywa wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), szyby z lekkiego szkła oraz kute obręcze kół, a także lekki sportowy układ wydechowy. Wyścigowe geny widać w detalach nowego 911 GT3. Kokpit wyposażono w widok torowy: za naciśnięciem przycisku zawartość wyświetlaczy po lewej i prawej stronie centralnego obrotomierza zostaje zredukowana do najważniejszych informacji (ciśnienie ogumienia i oleju, temperatura oleju i chłodziwa oraz poziom paliwa). Kierowca ma łatwy dostęp do przełącznika trybów jazdy – umieszczono go na kierownicy. Pozwala to na szybkie przełączanie pomiędzy ustawieniami Normal a konfigurowalnymi programami Sport i Track.

To jak? Dyskretnie z pakietem Touring, czy bezkompromisowo z wszystkimi bajerami?

Porsche 911 GT3 Touring (fot. Porsche)
Total
0
Shares