Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bezpłatne szkolenia dla 800 kierowców rocznie

800 osób rocznie obejmą bezpłatne szkolenia pojazdami Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Program przewidziano na 3 lata trwania.
Samochody, którymi będą mogli szkolić się bezpłatnie kierowcy z wybranych grup wiekowych (fot. Renault)

To nie żart. 800 kierowców rocznie zamierza przeszkolić Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Szkolenia będą odbywać się na Torze Modlin z wykorzystaniem samochodów Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Ogłoszony projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa, przeznaczony jest dla kierowców z Mazowsza w wieku 18-24 lata oraz 55+.

Szkolenie realizowane będzie na Torze Modlin w formie jednodniowego cyklu (fot. Renault)

Spełniasz kryteria wiekowe? Na szkolenie można zgłosić się za pośrednictwem ośrodków WORD w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie. W ramach ogłoszonego projektu łącznie ma być przeszkolonych bezpłatnie 2400 kierowców, co oznacza, że dotację i finansowanie całego przedsięwzięcia przewidziano na 3 lata.

Budżet programu szkoleń przewiduje możliwość przeszkolenia łącznie 2400 osób (fot. Renault)

Projekt jest kontynuacją wprowadzonych już dwa lata temu szkoleń, w ramach których przeszkolono dotychczas ponad 900 osób. Szkolenia odbywające się na Torze Modlin przyjmą formułę jednodniowych spotkań składających się z dwóch modułów: zajęć teoretycznych (z psychologiem) i praktycznych z wykorzystaniem samochodów Renault, które na co dzień służą kursantom Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Osoby spełniające kryterium wiekowe (18-24 oraz 55+) mogą zapisywać się na szkolenie z ośrodkach WORD na Mazowszu (fot. Renault)

Celem projektu jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z nadmierną prędkością, a także zwrócenie uwagi na rolę możliwości percepcyjnych w danym wieku – w tym również w kontekście wpływu substancji psychoaktywnych na koncentrację i zdolność do prowadzenia samochodu. Naszym zdaniem jakakolwiek okazja do szlifowania umiejętności prowadzenia pojazdu w sposób profesjonalny jest zdecydowanie warta zainteresowania. W tym przypadku fakt, że umiejętności możemy podnieść bezpłatnie, angażując jedynie swój czas, stanowi bardzo dobrą zachętę. Warto spróbować.

Total
0
Shares