Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy dla młodych kierowców

Bezpłatne szkolenia kierowców to doskonała okazja do podnoszenia własnych kwalifikacji na drodze. Ford ogłasza kolejną edycję programu szkoleń młodych kierowców
Bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Live (fot. Ford)

Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life. To okazja dla młodych kierowców, którzy dzięki temu mogą zdobyć cenne umiejętności. Warto skorzystać tym bardziej, że program realizowany z inicjatywy marki Ford to bezpłatne szkolenia.

Zobacz dekalog bezpiecznego motocyklisty

Bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life (fot. Ford)

Statystyki zdarzeń drogowych w Polsce są nieubłagane. Według danych Wydziału Drogowego Komendy Głównej Policji, kierowcy w wieku 18-24 lat powodują największą liczbę wypadków na 10 tys. populacji. W ubiegłym roku byli oni sprawcami ponad 3,7 tys. wypadków. Zginęło w nich 431 osób, a 4714 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (41 proc.) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zgodnie z opinią specjalistów jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

Program szkoleń DSFL realizowany jest w Polsce od 2016 roku – na świecie od 2003 roku (fot. Ford)

Najnowsza, piąta już edycja programu Ford Driving Skills for Life (DSFL) w Polsce odbędzie się w dniach 16-17 października 2021 na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie. To znakomita okazja dla młodych kierowców do zdobycia cennych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Warto wydarzeniem zainteresować się tym bardziej, że liczba miejsc jest – siłą rzeczy – ograniczona. W tegorocznej edycji przewidziano miejsce dla 192 dwóch osób. Każdego dnia dwudniowego cyklu w szkoleniu będą brać po dwie grupy liczące po 48 kursantów każda.

Bezpłatne szkolenia organizowane przez Forda
Dzięki Ford Driving Skills for Live w Polsce przydatne umiejętności zyskało niemal 3000 młodych kierowców (fot. Ford)

Do tej pory w ramach cyklu DSFL (powstałego w 2003 roku) w bezpłatnych szkoleniach wzięło udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. W naszym kraju program ten realizowany jest od 2016 roku i przyczynił się do poprawy umiejętności prawie 3000 kierowców.

Bezpłatne szkolenia w ramach DSFL
Na całym świecie udało się przeszkolić ponad 1,25 mln kierowców (fot. Ford)

Tegoroczne bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life odbędą się w dniach 16 – 17 października 2021 roku na terenie Automobilklubu Polski w Warszawie, ul. Powstańców Śląskich 127. Szkolenie obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w zakresie prowadzenia samochodu, a także rozpoznawania i unikania zagrożeń drogowych i czynników rozpraszających. W programie Ford DSFL nie zabraknie również przydatnych porad związanych z mobilnością elektryczną – w tym elektrycznych hulajnóg i samochodów. Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie: https://forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen

Najgorsze auta wg Euro NCAP

Total
0
Shares