Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW CE 04 – futurystyczny elektryczny skuter

BMW CE 04 to propozycja BMW Motorrad na miejską, bezemisyjną elektromobilność na dwóch kołach. Co wyróżnia seryjną odmianę elektrycznego skutera?
BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)

BMW Motorrad po koncepcie BMW Motorrad Concept Link z 2017 roku oraz prototypie BMW Motorrad Definition CE 04 wprowadza seryjny model nowocześnie wyglądającego elektrycznego skutera. Co wiemy o BMW CE 04?

Propozycje BMW Motorrad na rok 2022

BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
BMW CE 04 – maksymalna moc najmocniejszej wersji skutera to 42 elektrycznych koni mechanicznych (fot. BMW Motorrad)

BMW CE 04 ma być dostępne w dwóch wariantach mocy pozyskiwanej z chłodzonego cieczą silnika elektrycznego podobnego do… motoru zastosowanego np. w BMW 225 xe Active Tourer. W kategorii pojazdów L3e-A1 skuterzysta ma do dyspozycji elektryczny napęd o mocy 23 kW (31 KM), przy czym moc ciągła w tej wersji to 11 kW (15 KM).

BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
Zasięg do 130 km (100 km w słabszej wersji) (fot. BMW Motorrad)

W mocniejszym wydaniu silnik elektryczny jest w stanie wygenerować 31 kW (42 KM) (moc ciągła to 15 kW czyli 20 KM) i ta moc pozwala rozpędzić się do miejskich 50 km/h w czasie 2,6 sekundy. Prędkość maksymalna w obu wersjach niemieckiego, zeroemisyjnego jednośladu to 120 km/h. Oznacza to, że pojazdem można się poruszać nie tylko po typowo miejskich drogach, ale też pokonywać nim fragmenty szybszych tras.

BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
BMW CE 04 miejskie 50 km/h osiąga w nieco ponad 2,5 sekundy (fot. BMW Motorrad)

Całkowita pojemność ogniw akumulatora w BMW CE 04 wynosi 8,9 kWh (60,6 Ah). Ciekawostką jest fakt, że większy zasięg ma… mocniejsza wersja. Producent deklaruje w tym przypadku zasięg 130 km. Słabsza wersja ma być zdolna pokonać ok. 100 km na jednym ładowaniu.

BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
Maksymalna moc ładowania to 6,9 kW (fot. BMW Motorrad)

Samo ładowanie może odbywać się ze zwykłego gniazdka 230 V, z wallboksa oraz za pomocą publicznych stacji ładowania. Czas ładowania całkowicie wyczerpanego akumulatora ze zwykłego gniazdka (2,3 kW) to 4 godziny i 20 minut. Za pomocą opcjonalnej szybszej ładowarki 6,9 kW można go skrócić do 1 godziny i 40 minut.

BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)
Duży kolorowy ekran BMW CE 04 (fot. BMW Motorrad)

Skuter w standardzie wyposażany jest w układ kontroli poślizgu ASC (Automatic Stability Control) działający podobnie jak w przypadku spalinowych motocykli BMW. Opcjonalnie (wyposażenie dodatkowe) producent oferuje układ dynamicznej kontroli trakcji, który zapewnia większe bezpieczeństwo podczas np. przyśpieszania w przechyłach. Skuter standardowo ma trzy tryby jazdy: ECO, Rain oraz Road. Opcjonalnie za dopłatą dostępny jest jeszcze tryb Dynamic. BMW CE 04 jest standardowo wyposażone w kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 10,25 cala ze zintegrowaną nawigacją mapową i funkcjami łączności sieciowej.

Zobacz najlepsze motocykle na kategorię B za 5 tys. zł

Total
0
Shares