Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koncern BMW jest coraz bliżej wprowadzenia abonamentów na wyposażenie

BMW update

Od czasu wprowadzenia BMW Operating System 7 w 2018 roku kierowcy BMW mogą aktualizować swój pojazd zdalnie. Dla porównania Tesla stosuje ten model komunikacji od 2012. Amerykanie za pomocą internetu ingerują w praktycznie każdą funkcję swoich pojazdów. Do tej pory programiści Elona Muska zmieniali np. sposób, w jaki Model S reagował na naciśnięcie pedału gazu oraz wprowadzali zupełnie nowe funkcjonalności, jak asystent ruszania na wzniesieniach.

Co zmieni się oprogramowaniu BMW?

BMW update

Zmiany, które wprowadza BMW nie są aż tak drastyczne, jak te, do których przyzwyczaili nas programiści Tesli. Za to działania Bawarczyków imponują skalą. Ponad 750 000 pojazdów na całym świecie otrzyma najnowszą wersję systemu operacyjnego BMW 7. To największa bezprzewodowa aktualizacja, jaką kiedykolwiek wprowadził europejski producent. Sprawdźmy najważniejsze nowości:

BMW Maps: BMW zapowiada wiele nowych funkcji dla swoich map, ale niestety wciąż nie jest to system Google. Dlatego za dużo ważniejsze uznajemy kolejne aktualizacje do współpracy ze smartfonami, bo za ich pomocą można korzystać z Google MapsTM lub Janosika.

Android Auto ™: Po aktualizacji zostanie umożliwione klientom korzystanie z funkcji ich smartfonów w samochodzie za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Klient będzie mógł skorzystać z Asystenta Google lub obsługi dotykowej, aby uzyskać dostęp do swoich aplikacji bez konieczności bezpośredniej obsługi smartfona. Wyświetla również wskazówki nawigacyjne na wyświetlaczu informacyjnym i na wyświetlaczu przeziernym.

Apple CarPlay®: Dzięki ulepszeniom informacje nawigacyjne Apple Maps dostarczane przez Apple CarPlay® obejmują teraz szczegółowe wskazówki i informacje o pasie, które są wyświetlane bezpośrednio na wyświetlaczu Head-up i na wyświetlaczu informacyjnym.

Connected Parking: Ta zmiana wprowadza szereg przydatnych usług, które pomogą znaleźć miejsce parkingowe. System pokaże, gdzie można znaleźć parking, ale także obliczy prawdopodobieństwo, że miejsce parkingowe będzie wolne. Usługa uwzględnia teraz również rozmiar modelu pojazdu i porównuje go z sytuacją parkingową w miejscu docelowym.

eDrive Zones: To nowa usługa, która pomaga klientom hybryd typu plug-in. Dzięki tej funkcji pojazd automatycznie przełącza się w tryb jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym po wjeździe do zielonej strefy. Strefy eDrive powstały już w ponad 90 europejskich miastach.

Connected charging: Wyświetlacz wskazujący, gdzie znajdują się publiczne stanowiska ładowania, został rozszerzony. Są dodatkowe informacje, takie jak godziny otwarcia, dostawcy lub opcje uwierzytelniania, a dostępność można sprawdzić natychmiast. Na liście znajdują się również punkty zainteresowania, takie jak kawiarnie lub restauracje w pobliżu punktu ładowania.

BMW update

Jak to działa?

Od czasu wprowadzenia BMW Operating System 7 w 2018 roku kierowcy BMW mogą aktualizować swój pojazd za pomocą najnowszego oprogramowania dzięki zdalnej aktualizacji oprogramowania. Nowa wersja oprogramowania będzie najpierw dostępna dla klientów w Niemczech od 19 października i będzie można ją pobrać do pojazdów bezpośrednio drogą radiową i zainstalować bezpłatnie. Klienci otrzymają powiadomienie push w swoim pojeździe lub za pośrednictwem aplikacji BMW na smartfonie, gdy tylko aktualizacja będzie dostępna. Po wprowadzeniu na rynek niemiecki będzie stopniowo wdrażany w całej Europie, w USA, Kanadzie, Chinach i na pozostałych rynkach międzynarodowych. Pliki instalacyjne są przygotowywane w tle w pojeździe; po zakończeniu rzeczywista instalacja rzadko zajmuje więcej niż 20 minut, nawet w przypadku większych aktualizacji.

BMW Pay Iphone

Jeździsz BMW? Płać co miesiąc.

BMW zapowiedziało, że w przyszłości planuje sprzedaż usług w modelu abonamentowym. Za pomocą internetu firma będzie aktywować dostęp do funkcji wyposażenia w swoich samochodach. Jeżeli update systemu na tak szeroką skalę zakończy się sukcesem, będzie to oznaczać, że BMW jest coraz bliżej spełnienia tej wizji.

Total
4
Shares