Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW X2 M Mesh Edition – gdy chcesz się wyróżniać

Podoba ci się BMW X2 M, ale chcesz się wyróżniać? BMW przygotowało edycję specjalną – oczywiście nie za darmo.
BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)

BMW ogłosiło wprowadzenie do swojej oferty specjalnej edycji BMW X2 M o nazwie Mesh Edition. Jeżeli “zwykłe” X2 M komuś nie wystarcza i ma do wydania dodatkowe 1500 euro więcej, to Bawarczycy przygotowali coś dla ekstrawertycznych indywidualistów.

BMW określa model X2 M jako Sports Activity Coupé (SAC), czyli auto za małe na SUV-a, za wysokie na kompakt, a słowa crossover producenci nie lubią. Jak zwał tak zwał, w gamie modelu X2 M niebawem pojawi się nowa wersja BMW X2 M Mesh Edition z wyróżniającymi akcentami stylistycznymi i dodatkowym wyposażeniem. Auto ma trafić na rynek jeszcze w tym roku, w listopadzie. Co wyróżnia tę specjalną edycję?

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
BMW X2 M Mesh Edition – akcenty w przedniej części nadwozia (fot. BMW)

Słowo mesh oznacza “sieć” i pleciony akcent faktycznie można w nowym BMW odnaleźć. Wystarczy spojrzeć na przedni, o charakterystycznym, nerkowatym kształcie, grill tej edycji X2 M. Reflektory LED to wyposażenie standardowe, ale za adaptacyjne światła Matrix LED trzeba już będzie dopłacić. BMW X2 M Mesh Edition ma być standardowo oferowane z wyróżniającymi się 19-calowymi obręczami (oczywiście ze stopów lekkich), w opcji dostępne mają być również jeszcze większe – 20-calowe koła. Gdyby ktoś nie rozpoznał, że oto mija go BMW X2, stosownej informacji udzieli charakterystyczne zafoliowanie tego modelu pomarańczowym szlaczkiem.

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
Pozostałe zewnętrzne wyróżniki edycji Mesh Edition (fot. BMW)

Specjalne wydanie Mesh Edition wyróżniają też malowane na kolor brązowo-czarny nadkola, a z tyłu wyróżnikiem są błyszczące, czarne rury wydechowe, ale tu już uwaga – stanowią one składnik opcjonalnego pakietu BMW Individual High-Gloss Shadowline.

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
Dwukolorowe skórzane wnętrze tej wersji to standardowe wyposażenie (fot. BMW)

Wnętrze BMW X2 M Mesh Edition jest dwukolorowe, tapicerka w kolorze brązowej skóry z czarną alcantarą w górnej części i kontrastową pomarańczową stebnówką to wyposażenie standardowe tej edycji.

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)

BMW X2 M Mesh Edition oferowane będzie ze sporą gamą silników. Do dyspozycji klientów są trzy wersje dieslowskie o mocach od 150 KM, poprzez 190 KM do 231 KM, dwie wersje benzynowe (136 KM i 178 KM) oraz model BMW X2 xDrive25e czyli odmiana hybrydowa (PHEV – hybryda plug-in), w której połączenie 125-konnego benzynowego silnika trzycylindrowego z elektrycznym motorem o mocy 95 KM pozwala uzyskać najlepszą w gamie dynamikę (0-100 km/h w czasie 6,9 sekundy).

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)

Cyfrowy kokpit BMW X2 M Mesh Edition korzysta z autorskiego systemu inforozrywki BMW ID6, w którym głównym elementem jest dotykowy ekran umieszczony w konsoli centralnej. Cyfrowymi funkcjami pojazdu można też sterować za pomocą kontrolera iDrive umieszczonego w tunelu środkowym pod ręką kierowcy. BMW chwali się też obsługą głosową, ponoć rozumiejącą mowę naturalną – owszem, ale nie po polsku. W standardzie wyposażenia opisywanej edycji znalazło się też radio cyfrowe DAB i zestaw głośnomówiący korzystający z interfejsu Bluetooth.

BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)
BMW X2 M Mesh Edition (fot. BMW)

Ile ma kosztować dopłatę kwoty stanowiącej równowartość 1500 euro (o tyle drożej Mesh Edition kosztuje na rynku niemieckim) do ceny bazowej konkretnej wersji silnikowej BMW X2.

Total
4
Shares