Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bugatti: ozdoba świąteczna warta 11 milionów Euro

Bugatti Molsheim

Bugatti zdecydowało się na specjalną świąteczną prezentację, która będzie eksponowana tuż obok pięknie udekorowanej choinki w centrum miasteczka Molsheim. Od zeszłego tygodnia przechodnie mogą podziwiać tam La Voiture Noire.

Oto nowe znaczenie pojęcia “efekt wow” (fot. Bugatti)


„Jestem bardzo wdzięczny za ten wspaniały prezent dla naszego miasta. Teraz wszyscy mieszkańcy Molsheim mają wyjątkową okazję podziwiania tego wyjątkowego arcydzieła „La Voiture Noire”, z którego Ettore B. z pewnością byłby bardzo dumny ”- mówi Laurent Furst, burmistrz Molsheim podczas inauguracji tej prezentacji

Bugatti życzy Wesołych Świat (fot .Bugatti)

Molsheim to dom Bugatti

Firma powstała w Molsheim, mieście, w którym Ettore założył swoją markę i ponad 110 lat temu zaczął produkować własne samochody. Tym samym Molsheim stało się kolebką sukcesu marki. “Ważne jest, abyśmy nieśli radość ludziom z regionu w tych trudnych czasach ” – komentują przedstawiciele producenta samochodów.

Każdy detal unikatowego bolidu to dzieło sztuki (fot. Bugatti)

Jedyne w swoim rodzaju


La Voiture Noire będzie wystawione w centrum Molsheim do końca marca. Jest to samochód pokazowy jedynego w swoim rodzaju modelu, który swoją światową premierę świętował podczas ubiegłorocznego Salonu Samochodowego w Genewie z okazji 110. urodzin marki. Hiper sportowy samochód, który został już sprzedany za 11 milionów Euro (netto), jest hołdem dla legendarnego modelu Type 57 SC Atlantic autorstwa Jeana Bugattiego, który zaginął na początku II Wojny Światowej i nigdy nie został odnaleziony.

Poproszę o taki prezent pod choinką (fot. Bugatti)

Total
1
Shares