Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Buick z „Rain Man” wystawiony na sprzedaż przez Dustina Hoffmana

Buick Roadmaster Convertible z filmu “Rainman” wystawiony na sprzedaż przez samego Dustina Hoffmana. Licytacja już od 27 stycznia.
Kultowy Buick wystawiony na sprzedaż (fot. Bonhams)

Kultowy samochód marki Buick z oskarowej produkcji „Rain Man”, którego autor kupił od razu po zakończeniu zdjęć, został wystawiony przez Hoffmana na aukcję.

Film opowiada o dwóch braciach, którzy dowiadują się o swoim istnieniu po śmierci ojca. Młodszy Charlie (Tom Cruise) jest karierowiczem, starszy Raymond (Dustin Hoffman) choruje na autyzm. Rodzeństwo wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, by się lepiej poznać. W trasie poruszają się tytułowym, kremowym Buickiem Roadmasterem Convertible z 1945 roku.

“Powinno być celebrowane”. Tanio nie będzie

Buick z filmu "Rainman" wystawiony przez Dustina Hoffmana (fot. Bonhams)
Buick z filmu “Rainman” wystawiony przez Dustina Hoffmana (fot. Bonhams)

W produkcji wykorzystano dwa samochody, jeden z nich po skończeniu zdjęć zakupił Hoffman. 34 lata po zakupie, gwiazdor postanowił sprzedać zabytkowy kabriolet, a pośrednikiem tej transakcji jest dom aukcyjny Bonhams.

Jako powód sprzedaży aktor podaję, że „zbyt długo tkwiło w garażu, a powinno być używane, dawać radość i być celebrowane”. Na stronie aukcji można znaleźć informację, w której Hoffman określa samochód „trzecim bohaterem” filmu „Rain Man”.

Buick z filmu "Rainman" (fot. Bonhams)
Buick z filmu “Rainman” (fot. Bonhams)

Dom aukcyjny przewiduje, że cena pojazdu wyniesie 250 000 dolarów, czyli mniej więcej 990 000 złotych. Zwykły Buick Roadmaster Convertible z 1945 roku to wydatek około 80 000 dolarów.

Filmowego Buicka będzie można wylicytować na przedmieściach Phoenix, stanu Arizona już 27 stycznia 2022 roku.

Total
0
Shares