Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Covid w Tesli: HR mówi zostań w domu, a Musk, że to zwykłe przeziębienie!

Tesla
(fot. Tesla)
JALOPNIK donosi, że niektórzy pracownicy Tesli przychodzą do biura pomimo objawów COVID-19. Podobnie jest z członkami firmy, którzy wiedzą, że spotkali na swojej drodze osoby z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa. 9 lutego wyciekł email od vice prezydent HR Tesli, Valerie Workman, w którym prosi kolegów, aby przestali to robić:

„Niedawno w biurze było wiele osób, które przyszły mimo tego, że wykazywały objawy COVID-19. Jeśli przychodzisz do pracy pomimo ekspozycji na COVID-19 lub objawów COVID-19, narażasz życie wszystkich”

JALOPNIK podaje, że nie wiadomo jak wiele osób chorych przyszło do pracy. Szefowa HR deklaruje, że jeśli jakieś stanowisko nie wymaga pracy z fabryki, a pracownik ma obawy co do swojego stanu zdrowia, to powinien udać się na home-office. Podobne decyzje podjęło większość firm z branży automotive. Nie musisz – nie przychodź. Mimo to większość fabryk musiała tymczasowo zamknąć się z powodu pandemii lub przerwanego łańcucha dostaw.

Elon Musk (fot Tesla)

Co na to Elon Musk?

Pikanterii całej sytuacji dodaje stanowisko Muska. Nie jest tajemnicą, że Elon bagatelizuje dotkliwość choroby, która zabiła prawie 2,5 miliona ludzi na całym świecie. Dyrektor generalny Tesli sam przeszedł chorobę w listopadzie zeszłego roku.

„Moje objawy to niewielkie przeziębienie, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ koronawirus to rodzaj przeziębienia”.

Wcześniej powiedział, że wirus jest „głupi”, że dzieci są odporne, a nawet że 80 % diagnoz było fałszywie pozytywnych. Na dodatek Musk wysłał e-mail dla całej Tesli, w którym napisał, że:

„Szkody spowodowane paniką koronawirusa znacznie przewyższają szkody spowodowane przez samego wirusa. Po pierwsze, chciałbym jasno powiedzieć, że jeśli poczujesz się choć trochę chory, nie czuj się zobowiązany do przychodzenia do pracy. Ja osobiście będę w pracy, ale ja to ja. Jest OK, jeśli chcesz zostać w domu z jakiegokolwiek powodu.”

Model X tył bok
Tesla Model X (fot. Tesla)

Tak się składa, że pracowałem w korporacji i wiem co taki email oznacza. Moja interpretacja brzmi tak: “masz być w pracy, bo jeżeli tłumaczysz się wirusem, to się zorientujemy”. W e-mailu, który wyciekł, Workman, podobno napisała, że pracownicy zmuszeni do wzięcia urlopu w wyniku COVID-19 nadal będą otrzymywać wynagrodzenie bez konieczności korzystania z dnia chorobowego.

Co robić?

Wszystko fajnie – zdrowie, zdrowiem, ale co robić, jeśli stanowisko szefa jest takie, że COVID-19 jest “przereklamowany” i że szczepionki są niepotrzebne, bo odporność stada można osiągnąć w naturalny sposób? Płatne wolne, czy przychylność Elona? Choice is yours (wybór należy do Ciebie).

źródło: JALOPNIK

Total
0
Shares