Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra Formentor – gama silników, będzie hybryda

Cupra to marka kojarząca się przede wszystkim z dynamiką. Pierwsze autorskie auto marki będzie jednak dostępne również w spokojniejszych odmianach.
Cupra Formentor

Marka Cupra ujawniła gamę silnikową dla swojego pierwszego modelu nie pochodzącego od marki Seat. Cupra Formentor, bo o tym aucie mowa, ma być oferowany aż w siedmiu wariantach silnikowych – nie wszystkie planowane odmiany trafią do salonów w Polsce. Oto co już wiemy.

Oprócz topowej, najszybszej i – to przecież Cupra – bardzo dynamicznej wersji Formentor VZ z 310-konnym dwulitrowym uturbionym TSI (pisaliśmy o tym modelu), hiszpański producent zaoferuje jeszcze aż sześć odmian silnikowych. W kolejnych miesiącach po debiucie topowej, najszybszej wersji Cupra Formentor VZ na rynku pojawi się słabsza odmiana z silnikiem benzynowym TSI o pojemności 1,5 litra, generującym moc 150 KM. Oprócz tego marka przewiduje wprowadzenie (jednak – póki co – nie w Polsce) także wersji z dwulitrowym, 150-konnym dieslowskim TDI. Oba silniki mają współpracować zarówno ze skrzynią manualną, jak i dwusprzęgłowym automatem DSG.

Cupra Formentor
Słabsze jednostki silnikowe jakby nie licują z charakterem marki, ale przepisy unijne są wyraźne, emisje średnie mają być niskie. Inna sprawa, że Formentor to ładne auto, a nie każdy potrzebuje diabła pod maską (fot. Cupra)

Do gamy Cupra Formentor dołączy również nieco mocniejszy wariant z silnikiem benzynowym 2.0 TSI o mocy 190 KM, a także Cupra Formentor PHEV, czyli hybryda plug-in, w której zespół napędowy będzie składać się z 1,4-litrowego silnika benzynowego TSI oraz silnika elektrycznego. Hybrydowy zespół napędowy Formentora zaoferuje kierowcy 204 KM mocy systemowej przenoszonej wyłącznie za pośrednictwem automatycznej skrzyni DSG.

To nie wszystko. Klienci zainteresowani modelem Cupra Formentor, będą mogli wybrać model napędzany dwulitrową, turbodoładowaną jednostką benzynową o mocy 245 KM. Taką samą moc zespołu napędowego będzie oferować również jeszcze jedna odmiana hybrydowa modelu Formentor, w którym 1,4-litrowy silnik o mocy 150 KM będzie wspierany przez silnik elektryczny. W obu 245-konnych odmianach Cupry Formentor napęd łączony ma być wyłącznie z automatem DSG. Wersja hybrydowa wyposażona jest w akumulator roboczy o pojemności 13 kWh, co powinno wystarczyć na krótkie bezemisyjne dystanse w mieście.

Total
0
Shares