Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra notuje wzrost sprzedaży i rozwija sieć dealerską

W raporcie „Rejestracje samochodów osobowych i dostawczych w lutym 2024 roku” przygotowanym przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR zaobserwowano dziesiąty już z rzędu miesięczny wzrost sprzedaży aut w Polsce. Szczególny powód do świętowania ma barcelońska marka, która według raportu odnotowała prawie 150% wzrost liczby nowo zarejestrowanych samochodów w drugim miesiącu 2024 roku. Wynik ten stanowi porównanie z analogicznym okresem sprzed roku i tym samym Cupra znajduje się na pierwszym miejscu pod względem rejestracji nowych aut spośród analizowanych w raporcie marek.

Wzrost liczby rejestracji i rozwój sieci dealerskiej

Z wyników finansowych firmy wynika, że w ciągu 12 miesięcy 2023 roku dostawy w Polsce osiągnęły rekordowy poziom ponad 14 tys. pojazdów. Stanowi to 82-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2022 roku. Najpopularniejszym modelem okazał się Formentor, który zanotował 6 700 rejestracji (wzrost sprzedaży o 150%).

Barcelońska marka sukcesywnie rozwija także sieć Cupra Studio, w których klienci mają możliwość zapoznania się z ofertą modelową marki, jak również mogą zakupić akcesoria samochodowe oraz gadżety codziennego użytku. W ubiegłym roku w Polsce powstało aż 12 nowych punktów. Z kolei w styczniu 2024 salony Cupra zaczęły funkcjonować również w Zielonej Górze i Toruniu, a na kolejne miesiące planowane są następne otwarcia.Total
0
Shares