Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Czy Tesla poradziła sobie z trudami pandemii? Firma przedstawiła wyniki za 2020

Tesla
(fot. Tesla)

Tesla wyznaczyła sobie ambitny cel na miniony rok 2020: zbudować i dostarczyć do klientów okrągłe pół miliona samochodów.Wyobraźcie sobie, drodzy Czytelnicy, że firma produkująca samochody elektryczne prawie osiągnęła ten cel! Zabrakło zaledwie 450 aut!

Pół miliona aut Tesla

Liczba 500 000 samochodów byłaby imponująca w “normalnym” roku, ale w okresie pandemii jest to szczególnie ważny kamień milowy. To okres dotknięty brakiem bezpieczeństwa gospodarczego spowodowanym przez Covid-19 i globalną recesją. Główna fabryka firmy w Fremont w Kalifornii została zamknięta na prawie dwa miesiące. Analitycy z Wall Street spodziewali się, że producentowi zabraknie wielu tysięcy aut do osiągnięcia swoich celów. A to czyni liczbę 450 sztuk jeszcze bardziej imponującą.

Flagowiec Tesli – SUV Model X (fot. Tesla)

Dynamiczny rozwój

Producent samochodów elektrycznych dostarczył 180 570 pojazdów w ostatnim kwartale 2020 przewyższając swój poprzedni rekord wszechczasów wynoszący 139 300, który Tesla osągnęła w… trzecim kwartale 2020. Tym samym firma zwiększyła roczną łączną liczbę dostaw o 36% z 367 500 w 2019 roku. To pokazuje jak ogromny jest popyt na modele przeznaczone na rynek masowy. Aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na samochody zasilane bateriami Tesla musiała mocno podkręcić tempo!

Tesla zyskała wiele w Chinach

Producent z Palo Alto w Kalifornii stwierdził w sobotnim oświadczeniu, że tę liczbę należy postrzegać jako nieco konserwatywną, a ostateczne liczby mogą się różnić nawet o 0,5 procent lub więcej.Ten wielki impuls na koniec roku w dużej mierze sprowadził się do wysiłków produkcyjnych w fabryce Tesli w Szanghaju. Oczekuje się, że dwa nowe zakłady w Austin w Teksasie i Berlinie w Niemczech jeszcze bardziej zwiększą produkcję.

Total
0
Shares