Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar 2021: jak wygląda stawka w klasie samochodów?

Dakar

Za chwilę rozpocznie się Rajd Dakar 2021 r. Obecnie najlepsi na świecie zawodnicy terenowi zjeżdżają do Arabii Saudyjskiej na start w przyszłym miesiącu. Prolog odbędzie się 2 stycznia, a start właściwy następnego dnia w Arabii Saudyjskiej. Drużyny będą ścigać się w różnych kategoriach na trasie o długości 7646 kilometrów. Oto wszystko, co musisz wiedzieć:

MINI JCW Buggy

Carlos rozpoczyna klasę samochodów jako aktualny mistrz i po raz kolejny będzie jeździł MINI JCW Buggy, próbując zdobyć czwarte zwycięstwo w prestiżowej imprezie. Na tej samej maszynie będzie jeździł 13-krotny mistrz Dakaru Stéphane Peterhansel.

Dakar
Carlos Sainz (fot. Red Bull)

Toyota Hilux

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rywalizują Sainz i Peterhansel z trio Toyoty Hilux: Nasser Al-Attiyah, Giniel de Villiers i Kubą Przygońskim. Zarówno Al-Attiyah, jak i de Villiers to byli zwycięzcy z Dakaru.

Jakub Przygonski & Timo Gottschalk (fot. Red Bull)

Prodrive BRX T1

W Dakarze po raz piąty pojawia się Sébastien Loeb, który ma nadzieję poprawić swój wynik na podium w zeszłym roku. Francuz pojedzie za kierownicą BRX T1 Prodrive, który jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany 3,5-litrowy silnik z turbodoładowaniem.

Sebastien Loeb (fot. Red Bull)

Peugeot 3008 DKR

Pięciokrotny zwycięzca w klasie motocykli, Cyril Despres, ponownie pojedzie na czterech kołach w Peugeot 3008 DKR, ale tym razem będzie pilotowany przez Mike’a Horna. Jest to część ich przygotowań do startu w Rajdzie Dakar w 2023 roku pojazdem napędzanym wodorem.

Kamaz

Team Kamaz Master będzie dążył do obrony tytułu w klasie ciężarówek i będzie miał czterech rosyjskich kierowców: Andrey Karginov, Ayrat Mardeev, Anton Shibalov i Dmitry Sotnikov. Chilijski Ignacio Casale również powraca do kategorii ciężarówek po dwukrotnym zdobyciu tytułu mistrza quadów.

Dmitry Sotnikov (fot. Red Bull)
Total
0
Shares