Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: IVECO wygrało z Kamazami!

Dakar

Dziś walka rozpoczęła się u wybrzeży Morza Czerwonego, a początek trasy wiódł wzdłuż linii brzegowej. Długość OS-u oraz różnorodność trasy stawiają ten odcinek wśród najtrudniejszych!

Dakar: Motocykle

Dwaj kierowcy Ricky Brabec i Sam Sunderland powinni mieć odliczone po piętnaście minut od swoich czasów, ale obaj ukończyli wyścig ponad 20 minut za najszybszym zawodnikiem odcinka. To oznacza, że dzisiejsze zwycięstwo etapowe powinno zostać przyznane Kevinowi Benavidesowi.

Dakar: samochody

Po problemach mechanicznych Mathieu Serradoriego, to Stéphane Peterhansel wygrał dzisiejszy etap. Było to jego pierwsze zwycięstwo w tym roku i zdecydowanie pomogło mu powiększyć do prawie 18 min przewagę nad Naserem Al-Attiyah. Do końca Dakaru zostały tylko trzy odcinki, więc taki zapas czasowy czyni z Peterhansela pretendenta do wygranej.

Dakar

Dakar: quady

Giovanni Enrico odniósł zwycięstwo w dzisiejszym odcinku specjalnym. Chilijczyk dotarł do mety 90 sekund przed Alexandre’em Giroudem. W klasyfikacji generalnej Manuel Andújar nadal może poszczycić się prawie 20-minutową przewagą nad Giroudem i prawie 25-minutową przewagą nad Enrico.

Dakar: buggy

Po wygraniu obu dwóch odcinków specjalnych, Chaleco López zdobył dziś hat-tricka. To na ten moment jedyny zawodnik, który zameldował się na mecie w klasie Lightweight Vehicle.

Dakar

Dakar: ciężarówki

Martin Macík poprowadził do zwycięstwa swoją ciężarówkę, która nosi pieszczotliwy przydomek „Charles”. Czech ruszył przed dwoma kierowcami Kamazów, Airatem Mardeevem i Dmitrijem Sotnikowem, po czym na mecie zameldował się z przewagą ponad 2 minut. Walka o zwycięstwo w “generalce” nadal toczy się miedzy kierowcami Kamazów – Shibalovem i Sotnikovem.

Jutro odcinek 10 z Neom do AlUla

Organizatorzy zapowiadają piękne krajobrazy na pierwszej części jutrzejszego etapu. Potem karawana wjedzie w teren górzysty z pustynnymi dolinami, przez które niełatwo będzie nawigować. Do zobaczenia jutro!

Total
0
Shares