Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: malownicza pustynia

Dakar

Dzisiejszy etap został okrzyknięty najbardziej malowniczym. Był to również jeden z najtrudniejszych odcinków od strony nawigacyjnej. Zobacz, kto dziś wygrał w pustynnym pojedynku.

Dakar: Motocykle

Dziś przyszła kolej na sukces Nacho Cornejo, który wygrał ósmy etap. Chilijczyk, który startował z drugiej pozycji, ukończył etap z nieco ponad minutową przewagą nad Toby Price’em.

Dakar
Krajobraz jak z sagi Star Wars (fot. Dakar)

Dakar: samochody

Nasser Al-Attiyah przekroczył linię mety jako pierwszy. Tuż za nim uplasowali się Carlos Sainz i Stéphane Peterhansel. Kierowca Toyoty wygrał w tym roku po raz piąty. Było to jego 40 zwycięztwo w odcinku specjalnym. W ten sposób odzyskał również ponad trzy minuty do głównego rywala – Stéphane Peterhansela

Dakar: quady

Alexandre Giroud do ostatniego kilometra walczył o swoje zwycięztwo. Ale Francuz odzyskał tylko minutę do Manuela Andújara, który zajął drugie miejsce. Z kolei Andújar miał na mecie przewagę nad Giovannim Enrico wynoszącą jedynie pięć sekund!

Dakar
Poteżny motocykl zdaje się być taki mały w ogromie pustyni (fot. Dakar)

Dakar: buggy

Chaleco López po raz kolejny okazał najszybszy i wygrał 8 etap. Chilijczyk pokonał Reinaldo Valera na ostatnich kilku kilometrach, zdobywając czwarte zwycięstwo w tym roku.

Dakar: ciężarówki

Aliaksei Vishneuski stracił prowadzenie na ostatnich kilometrach i ostatecznie wygrał Kamaz Antoniego Shibalova. Jakby tego było mało, Andrey Karginov i Dmitry Sotnikov również zyskali przewagę nad Białorusinem, spychając go z podium.

Dakar
Wśród ciężarówek dominują Kamazy (fot. Dakar)

Jutro

Jutro walka rozpocznie się u wybrzeży Morza Czerwonego, a początek trasy będzie wiódł wzdłuż linii brzegowej. Długość odcinka oraz różnorodność trasy stawiają ten odcinek wśród najtrudniejszych!

Total
0
Shares