Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar Daily: Pech Loeba i radość Al-Rajhi.

Dziś “karawana” wyścigu Dakar 2021 wróciła do rywalizacji. Dzień odpoczynku pomógł zawodnikom odzyskać siły, tak potrzebne żeby wytrwać do mety i wygrać! Jak było? Zapraszamy na relację.

Dakar: Motocykle

Zwycięzca pierwszego etapu, Ricky Brabec, nie stanął na podium od czasu swojego drugiego miejsca na drugim etapie rajdu. Obrońca tytułu pokazał dziś ponownie klasę i pokonał Ignacio Cornejo oraz Skylera Howesa. Sam Sunderland zajął czwarte miejsce, ze stratą nieco poniżej trzech minut.

Dakar: samochody

Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi przerwał złą passę, która rozpoczęła się w 2015 roku i zdobył etapowe zwycięstwo po objęciu prowadzenia na około 100 kilometrów przed metą. Pech prześladuje Sébastiena Loeba i jego pilota Daniela Elena, którzy ponownie zmuszeni byli do zatrzymania się na saudyjskiej pustyni, tym razem około 30 kilometrów przed metą. Dwójka Francuzów utknęła z powodu awarii.

Dakar
Awarie to na pustyni codzienność (fot. Dakar)

Dakar: quady

Argentyńczyk Manuel Andújar przekroczył linię mety jako pierwszy i z łatwością odniósł drugie zwycięstwo etapowe w tym roku. Z kolei Nicolás Cavigliass miał awarię sprzęgła na mniej niż 100 km przed metą. Argentyńczyk zwrócił się o pomoc do innego zawodnika, ale finalnie zasygnalizował zamiar wycofania się. To ogromne rozczarowanie, bo mistrz rozpoczął dzisiejszy etap na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej!

Dakar: buggy

„Chaleco” Lópezowi odliczono 45 minut, które spędził udzielając pomocy motocykliście, który uległ wypadkowi. Taki wynik czyni go najszybszym kierowcą na dzisiejszym etapie i zwycięzcą odcinka specjalnego, który pierwotnie wygrał Saleh Alsaif.

Na Dakarze nawet ciężarówki potrafią latać (fot. Dakar)

Dakar: ciężarówki

W grupie ciężarówek obyło się bez niespodzianek. Dmitrij Sotnikow wygrał w dzisiejszym odcinku specjalnym i tym samym zdobył piąte etapowe zwycięstwo. Drugi na mecie zameldował się Ayrat Mardeev.

Jutro

Druga część Dakaru ma tendencję do nagradzania tych, którzy byli ostrożni w pierwszej… Tym razem zawodnicy będą mogli podziwiać najbardziej majestatyczne krajobrazy w kraju. Największa przewidywana trudność to nawigacja.

Total
0
Shares