Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: To już meta! Wiemy, kim jest zwycięzca w każdej z klas

fot. Dakar

Wiemy kim jest Zwycięzca w każdej z klas jednego z najtrudniejszych rajdów świata! Dakar dobiegł dziś końca. Dwunasty odcinek specjalny zakończył się na mecie w Jeddah. Choć ostatni etap rajdu dobiegł już końca, to zawodnicy zgodnie twierdzą, że nie należał do najłatwiejszych. Oto jak wygląda klasyfikacja na mecie!

Zwycięzca w klasie motocykle: Kevin Benavides

Ostatni etap okazał się formalnością dla Kevina Benavidesa! Argentyńczyk, który musiał torować drogę dla innych po wyprzedzeniu Sama Sunderlanda, jechał w błyskawicznym tempie do samej mety.

Kevin Benavides (fot. Dakar)

Zwycięzca w klasie samochody: Stéphane Peterhansel

Stéphane Peterhansel wygrał Dakar! Na ostatnim odcinku specjalnym Francuz wytrzymał ataki Nassera Al-Attiyah, uzyskując ósme zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Dakaru w kategorii samochodów i czternasty tytuł w klasyfikacji generalnej w najbardziej prestiżowym z rajdów samochodowych. Co więcej, „Pan Dakar” triumfował 30 lat po swoim pierwszym zwycięstwie na motocyklu w 1991 roku.

Stéphane Peterhansel i Édouard Boulanger (fot. Dakar)

Zwycięzca w klasie quady: Manuel Andújar

Manuel Andújar zrobił wszystko, aby zdobyć swój pierwszy tytuł. Od debiutu w 2018 roku Argentyńczyk robił postępy i w 2021 wreszcie zasmakował zwycięstwa w rajdzie Dakar. Jest on drugim, po Kevinie Benavidesie obywatelem Argentyny na szczycie podium rajdu Dakar!

Manuel Andújar (fot. Dakar)

Zwycięzca w klasie buggy: Francisco Lopez Contardo

Chaleco skończył etap ponad 12 za zwycięzcą etapu i stracił nieco ponad dwie minuty do Austina Jonesa, swojego głównego rywala o tytuł. Jednak Amerykaninowi to nie wystarczyło. Po sukcesie w 2019 roku „Chaleco” po raz drugi odniósł triumf w Dakarze. Ostatni etap wygrał Kris Meeke. Brytyjski kierowca doświadczył wiele wzlotów i upadków w czasie rajdu i zakończył dzień ponad trzyminutową przewagą nad Cristiną Gutiérrez i Reinaldo Varelą. 

Francisco Lopez Contardo (fot. Dakar)

Zwycięzca w klasie ciężarówki: Dmitrij Sotnikov

Mając ponad 40 minut przewagi nad Antonem Shibalovem, Dmitrij Sotnikov potrzebował tylko chronić swoją przewagę na ostatnim etapie rajdu Jednak Rosjanin nie chciał dać swojemu koledze z drużyny forów i skończył dziś na minutę przed nim! W rezultacie Sotnikov zdobył swój pierwszy tytuł i tym samym dał swojemu zespołowi Kamaz piąte z rzędu zwycięstwo w Dakarze …

Dmitrij Sotnikov (fot. Dakar)

Pełną listę wyników znajdziecie na oficjalnej stronie Dakaru – TUTAJ

Total
0
Shares