Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: „To nieustające ataki, jeden po drugim”

Stéphane Peterhansel wypowiedział tytułowe słowa po zakończeniu czwartego odcinka specjalnego rajdu Dakar 2021.

Dakar: Motocykle

Zgodnie z oczekiwaniami zawodnicy, którzy mieli kłopoty na wczorajszym etapie, dołożyli dziś wszelkich starań, aby wrócić do rywalizacji. Joan Barreda jest specjalistą od takich scenariuszy, zwłaszcza na szybkich trasach. Zwycięstwo etapowe kierowcy Hondy w Dakarze awansowało go na drugie miejsce, piętnaście sekund za Xavierem De Soultraitem.

Dakar: samochody

Bój w kategorii samochodów był równie zacięty. Al-Attiyah odniósł swoje czwarte zwycięstwo od startu w Jeddah, ale z tak niewielką przewagą (11 sekund) nad Stéphane Peterhanselem, że ich pojedynek na szczycie klasyfikacji generalnej pozostaje nadal zacięty. Sébastien Loeb zajął czwarte miejsce zarówno na odcinku specjalnym, jak i w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Mathieu Serradori miał kłopoty i skończył na siódmym miejscu ze stratą 51 minut.

Dakar: quady

W kategorii quadów Manuel Andújar odniósł swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w Dakarze, podczas gdy jego kolega z Argentyny i mistrz 2019 roku Nicolás Cavigliasso objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dakar: buggy

Aron Domżała wygrał 4. etap w kategorii pojazdów lekkich, ale jego czas nie był w stanie zagrozić liderowi, koledze drużyny w Can-Am, Francisco “Chaleco” López.

Dakar: ciężarówki

Wreszcie w kategorii ciężarówek ponownie najszybszy był Dmitrij Sotnikow, a Czech Martin Macík awansował na drugie miejsce finiszując 26 minut za prowadzącym Kamazem.

Ciekawostka dnia

Średnia prędkość 129,63 km/h, którą jechał Nasser Al-Attiyah, dała mu zwycięstwo etapu do Rijadu w kategorii samochodów oraz 11-sekundową przewagę nad Stéphane Peterhanselem. To dystans jedynie 395 metrów po 337 kilometrach rywalizacji!

Total
0
Shares