Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dealerzy Forda zbudują 100 dedykowanych salonów tylko do sprzedaży modelu Bronco

Salon Bronco
Tak będą wyglądać salony Bronco (fot. Ford)

Dealerzy Forda zbudują 100 dedykowanych salonów tylko do sprzedaży modelu Bronco

Tak, to będą wyjątkowe miejsca. Tak, będą w nich sprzedawane wszystkie modele Bronco, wszystkie akcesoria do Bronco i wszystkie przyszłe auta Bronco, które – przypomnijmy – przynajmniej z nazwy nie będą Fordami.

Wygląda na to, że dealerzy Forda wierzą w reaktywację Bronco. Wierzy w nią zresztą sam Ford, który postanowił wydzielić oddzielną markę, właśnie Bronco. Nie będzie zatem Forda Bronco, ale dumne Bronco bez oznaczenia producenta.

Najbardziej oczekiwany model od lat

Bronco budzi sensację od momentu prezentacji. Do tego stopnia, że ​​rezerwacje na pierwszą edycję Bucking Horse skończyły się w ciągu kilku godzin, kiedy samochód został wprowadzony na rynek w zeszłym roku.

Bronco w wersji 2-drzwiowej (fot. Ford)

Dealerzy Forda liczą na ogromną popularność modelu i doskonałe zyski z jego sprzedaży. W rzeczywistości niektórzy dealerzy planują nawet dodanie dedykowanych salonów tylko dla Bronco, Bronco Sport i przyszłych akcesoriów dla całej rodziny Bronco, jak donosi Automotive News.

Pomysł na dedykowane salony wystawowe Bronco (rodzaj studiów, w których oglądać można auta) nie wyszedł jednak z Dearborn (siedziba Forda). Wyszedł wprost od dealerów i to na ich prośbę Ford stworzył rendering dla samodzielnych salonów. Producent samochodów postanowił również nagrodzić dealerów, którzy otworzą dedykowane salony Bronco, nieznacznie zwiększając przydziały aut.

100 salonów Bronco dla wyjątkowego auta

Ford oczekuje, że 100 dealerów zbuduje własne salony Bronco, połączone z oryginalnymi salonami Forda lub w ich pobliżu. Oczywiście te samodzielne sklepy mają być oznakowane logo Bucking Horse.

Bronco Sport zebrał już 23 tys. zamówień (fot. Ford)

Zapotrzebowanie na Bronco i Bronco Sport jest naprawdę niezwykłe. Pomimo tego, że Ford nie pojawił się jeszcze w salonach, firma oświadczyła, że rezerwacje Bronco przekształcą się w sprzedane egzemplarze w ponad 65 procentach. Bronco Sport sprzedało się już w ponad 23 tys. sztuk w samym pierwszym kwartale 2021 roku. Ford oświadczył, że aby sprostać popytowi zrezygnuje z tradycyjnej przerwy w pracy latem, dla swoich fabrycznych pracowników.

Total
0
Shares