Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dlaczego prace nad Divo „Lady Bug” trwały prawie dwa lata?

Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Oto niedawno ukończone Bugatti Divo „Lady Bug”. “Biedronka” powstawała prawie dwa lata. Powód? Diamenty.

Krótko po światowej premierze Divo w sierpniu 2018 r. we współpracy z jednym z klientów pojawił się pomysł na ten projekt. Kolekcjoner z USA chciał przyozdobić Divo w geometryczny wzór składający się z diamentowych kształtów. Zespół projektantów i programistów Bugatti przystąpił do opracowania specjalnych kolorów „Customer Special Red” i „Graphite” w celu uzyskania oczekiwanego efektu. Największe trudności przysporzył diamentowy wzór, który został zaprojektowany tak, aby dopasował się do sylwetki Divo z chirurgiczną precyzją.

Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Unikatowe Bugatti na tle pałacyku w Molsheim (fot. Bugatti)

Projekt Lady Bug

Znalezienie odpowiednich rozwiązań zajęło zespołowi ponad półtora roku. Uzyskanie oczekiwanego efektu okazało się bardzo skomplikowane i trudne. Wynikało to z faktu, że cyfrowe wzory różnią się od tych w rzeczywistości. Wydrukowane w 2D diamenty zostały zniekształcone na powierzchni samochodu i w rezultacie musiały zostać cyfrowo zmodyfikowane. Wystarczyła różnica jednego milimetra, aby zrujnować cały efekt wizualny. Diamenty musiały być również idealnie umieszczone na linii dachu, drzwiach i krawędzi tylnego błotnika, aby uzyskać odpowiednie wykończenie. Modelarze CAD wspólnie z klientem opracowali i przeprowadzili symulację wzoru diamentowego zawierającego około 1600 elementów. To bardzo złożone i czasochłonne zadanie.

Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Tak powstawało Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)

Lakierowanie

Po ostatecznym przetworzeniu Divo w „Lady Bug” na samochód nałożono wierzchnią warstwę lakieru z efektem „Customer Special Red” i lakier bezbarwny. W ramach tego procesu lakier został wyszlifowany, wygładzony, sprawdzony, wyretuszowany, a następnie ponownie wyszlifowany. Lakiernikom zajęło ponad dwa tygodnie, zanim dzieło zostało doprowadzone do perfekcji.

Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Dopasowanie wzoru trwało prawie 2 lata (fot. Bugatti)

O Divo

Bugatti Divo jest napędzane kultowym 8-litrowym silnikiem W16 Bugatti o mocy 1500 KM. Jego maksymalna prędkość jest ograniczona do 380 km / h. Divo jest ograniczone do zaledwie 40 sztuk, z których każda kosztuje 5 milionów euro netto i jest produkowana w Atelier w Molsheim. Pierwsze dostawy hipersportowego auta miały miejsce w sierpniu 2020 roku, a wszystkie samochody Divo zostaną przekazane właścicielom w ciągu pierwszych kilku miesięcy 2021 roku.

Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Komputerowa wizja Bugatti Divo Lady Bug (fot. Bugatti)
Total
0
Shares