Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Do końca stycznia paliwo znów będzie po 6 zł za litr?

W ostatnich dniach stycznia kierowcy znów płacą więcej za tankowanie benzyny i oleju napędowego – informuje serwis E-petrol.pl.
Toyota Supra
Apetyt na paliwo w wersji 2.0 nie przekracza 13 l na 100 km (fot. Krzysztof Kaźmierczak/Automotyw.com)

Podwyżki cen paliw na stacjach są efektem rekordowo drogiej ropy, której cena w zeszłym tygodniu osiągnęła blisko 90 dolarów za baryłkę – poziom niewidziany na londyńskiej giełdzie od 2014 roku. W porównaniu do ostatniego notowania benzyna Pb95 podrożała o 9 groszy i jej litr kosztuje dziś przeciętnie 5,83 zł. Dziesięciogroszowy wzrost dotyczy też średniej ogólnopolskiej ceny diesla, która wynosi 5,89 zł/litr. Potaniał jedynie autogaz, którego cena spadła o 2 grosze do 3,09 zł/litr.

Najtaniej w Wielkopolsce, najdrożej na Mazowszu

Aktualnie Pb95 i olej napędowy są najtańsze w Wielkopolsce, gdzie za ich litr płaci się przeciętnie 5,76 i 5,84 zł/litr. LPG z ceną 3,01 zł/litr kosztuje najmniej na Lubelszczyźnie.

Na Mazowszu E-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny benzyny 95-oktanowej – w tej części Polski jej litr oferowany jest na stacjach po 5,88 zł/litr. Na Podlasiu natomiast z ceną 5,92 zł/litr najdroższy jest diesel, a w województwie zachodniopomorskim autogaz, który kosztuje tam 3,15 zł/litr.

Total
0
Shares