Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Do Policji trafiło 20 VW Transporterów, ale liczba zamówionych aut jest dużo większa

Do floty 124 Crafterów dołączą Transportery
VW Transporter Policja 2021 (fot. mat. prasowe)
VW Transporter Policja 2021 (fot. mat. prasowe)

Automatyczne skrzynie biegów, kamery cofania, duża moc silnika to atuty najnowszych radiowozów.  Ze 162 nowoczesnych furgonów patrolowych VW T6 zakupionych przez KWP w Poznaniu dla jednostek Policji w całym kraju, przyjechała pierwsza partia 20 samochodów. Pojazdy zostały zakupione z budżetu Policji oraz z Programu Modernizacji Policji.

Podstawowe informacje

Policyjne Transportery mają automatyczne skrzynie biegów (fot. mat. prasowe)

Do Poznania przyjechała pierwsza partia zamówionych nowoczesnych furgonów patrolowych VW T6. To 20 ze 162 pojazdów zakupionych przez KWP w Poznaniu dla jednostek policyjnych w całym kraju. Zakończenie realizacji kontraktu planowane jest na koniec czerwca br. Dla województwa wielkopolskiego przeznaczonych jest 15 pojazdów. Pozostałe zasilą tabory policyjne w innych regionach Polski. Furgony zostały zakupione z budżetu Policji oraz z Programu Modernizacji Policji.

Specyfikacja zamówionych aut

Z tyłu znajduje się przedział dla 2 osób zatrzymanych (fot. mat. prasowe)

Przekazane radiowozy to najnowsza wersja VW T6. Samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, kamerę cofania oraz silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 l i mocy 150 KM. Torba medyczna z pełnym wyposażeniem znacznie ułatwi pracę policjantów w terenie. W pojeździe służbę może pełnić 5 policjantów. Ponadto w tylnej części znajduje się przedział dla 2 osób zatrzymanych. Nowością w oznakowaniu pojazdów jest hasło „Pomagamy i Chronimy” wokół gwiazdy policyjnej na drzwiach pojazdu.

O Transporterze

hasło „Pomagamy i Chronimy” wokół gwiazdy policyjnej (fot. mat. prasowe)

Transporter wielu kolejnych generacji obecny jest na rynku od ponad 70 lat. Samochód ten wykorzystywany jest dla różnych celów: przewozi towary, służy rzemieślnikom, jest pojazdem serwisowym. Na początku był praktycznym rozwiązaniem problemu niedoborów w transporcie, dziś stał się wizytówką i wzorcem dla całej klasy. Przez lata jego cel pozostał niezmienny: wykonać dla Ciebie jak najlepszą pracę. Tym razem przyjdzie mu służyć w polskiej Policji.

Total
0
Shares