Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DS 9 – topowy sedan z Francji już można go zamawiać

DS 9, czyli topowa, luksusowa limuzyna francuskiej marki DS Automobiles, trafiła do oficjalnej oferty w Polsce.
DS 9
DS 9 (fot. DS Automobiles)

DS Automobiles poinformowało o rozpoczęciu przyjmowania zamówień na model DS 9. Na razie gama topowego sedana francuskiej marki premium obejmuje dwa warianty napędu oraz dwa poziomy wyposażenia.

Blisko pięciometrowy sedan DS 9, zbudowany na platformie EMP2 V2.3, wyróżniającej się bardzo dużym rozstawem osi (2895 mm), oferowany jest aktualnie w dwóch wariantach napędowych. Pierwszy to DS 9 PureTech 225 AT8, czyli auto wyposażone w turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 225 KM współpracujący z automatyczną 8-biegową skrzynią biegów. Drugi wariant już dostępny w oficjalnym, polskim cenniku marki to DS 9 E-Tense 225 2WD, czyli dysponująca identyczną mocą (225 KM) hybryda plug-in, również z 8-biegowym automatem.

DS 9 – polskie ceny

DS 9
DS 9 (fot. DS Automobiles)

Samochód oferowany jest obecnie w dwóch odmianach wyposażeniowych. Bazowy poziom o nazwie Performance Line+ wyceniany jest na kwotę od 205 900 zł. Przy czym w tej wersji wyposażeniowej do wyboru jest tylko napęd PureTech 225 (silnik benzynowy bez hybrydy plug-in). Wyższy poziom wyposażenia, czyli DS 9 Rivoli+ startuje od 224 900 zł za wersję z silnikiem benzynowym oraz od 254 900 zł za odmianę z napędem hybrydowym plug-in.

Przedstawiciele marki zapowiedzieli, że pod koniec 2021 roku w gamie pojawi się jeszcze jedna, topowa odmiana auta z hybrydowym (plug-in) zespołem napędowym o mocy 360 KM przenoszonej na wszystkie cztery koła. Nieco wcześniej dołączy wersja E-Tense 250, nieco mocniejsza od już dostępnej hybrydy plug-in.

Luksusowa jazda na prądzie i nie tylko

DS 9
DS 9 (fot. DS Automobiles)

DS 9 w wersji E-Tense 225 jest w stanie przejechać do 48 km w trybie bezemisyjnym (dane producenta). Auto w wersji hybrydowej plug-in wyposażone jest w akumulator o pojemności użytecznej 11,9 kWh. Auto w standardzie wyposażone jest w pokładową ładowarkę 7,4 kW i stosowne okablowanie.

W standardzie czysto benzynowej, bazowej wersji DS 9 Performance Line+ klienci otrzymają m.in.: dwustrefową automatyczną klimatyzację, schładzany schowek, filtr z węglem aktywnym, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele przednie (fotel kierowcy z pamięcią ustawień) i wykończenie wnętrza czarną alcantarą. Jeżeli chodzi o cyfrowe wyposażenie, w standardzie jest 12-calowy ekran wirtualnej tablicy rozdzielczej, dodatkowy, również 12-calowy ekran nawigacji 3D i systemu multimedialnego, 8-głośnikowy zestaw audio, bluetooth, obsługa Apple Car i Android Auto.

Total
0
Shares