Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DS Automobiles prezentuje nowy model – DS 4

DS Automobiles
DS Automobiles DS 4 (fot. DS Automobiles)

Do gamy modeli marki dołącza czwarte auto – DS 4. DS 4 stara się podebrać niemcom część strategicznego segmentu C-premium swoją unikatową sylwetką, która jest dostępną w trzech wersjach, DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE.

Póki co DS podaje jedynie wymiary nowego modelu: DS 4 ma nadwozie o nietypowych proporcjach. Dzięki szerokości 1,83 metra, bardzo dużym kołom o średnicy 720 mm (z felgami do 20 cali), kompaktowej długości 4,40 metra i wysokości wynoszącej 1,47 ma być to unikatowa propozycja w segmencie C-Premium.

O firmie DS Automobiles

DS Automobiles chwali się, że jest rentowną marką, a jej udział w rynku stale rośnie, pomimo bezprecedensowego kryzysu związanego z pandemią. Sprzedaż ma wzrosnąć dzięki nowemu DS 4, który będzie walczył o klientów w segmencie C-Premium. Firma zapowiada, że francuska marka stawia na wyrafinowanie i najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. „DS 4 został zaprojektowany z myślą o zdefiniowaniu na nowo koncepcji segmentu C-Premium.” komentuje Marion David – dyrektor ds. produktu DS Automobiles.

DS Automobiles
DS Automobiles DS 4 (fot. DS Automobiles)

Co z tego będzie?

Niepokój budzi wypowiedź dyrektora ds. stylu DS Automobiles, który twierdzi, że styliści nie zostali dopuszczeni do pracy przez pierwsze dwa lata powstawania pojazdu. Jak odzwierciedli się to na modelu marki, która tak bardzo stawia na styl? Oto wypowiedź Thierrego Metroza:

„Zanim doszło do narysowania pierwszej linii, przez dwa lata pracowaliśmy z zespołem konstruktorów nad dopracowaniem platformy technicznej. Dzięki temu w momencie rozpoczęcia procesu twórczego mieliśmy wyjątkową swobodę manewru przy wprowadzaniu nowych rozwiązań. Sylwetka, inspirowana rozwiązaniami z modelu koncepcyjnego DS AERO SPORT LOUNGE ma nietypowe dotąd proporcje.”

Total
0
Shares