Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Elektryczny Citroën ë-Jumpy. Można zamawiać

Citroen e-Jumpy

W maju br. Francuzi zaprezentowali w pełni elektryczną wersję użytkowego Citroëna ë-Jumpy. Jak deklaruje producent, auto jest już dostępne w oficjalnej ofercie i można je zamawiać. Tym samym francuska marka dołożyła kolejny pojazd elektryczny do oferty, która jeszcze w tym roku ma obejmować sześć zelektryfikowanych modeli. Oprócz modelu Citroën ë-Jumpy, będzie to Citroën Ami, nowy Citroën Aircross SUV Hybrid, Citroën ë-C4 oraz Citroën ë-SpaceTourer.

Citroën ë-Jumpy to kompaktowy furgon dostępny w trzech wersjach nadwoziowych: XS, M oraz XL. Auto oferuje przestrzeń załadunkową o objętości do 6,6 m3 (w XS 4,6 m3). Ładowność wynosi 1275 kg w wersji z mniejszym akumulatorem. Odmiana XS jest dostępna z elektrycznym silnikiem o mocy 100 kW (136 KM), momencie obrotowym 260 Nm. W XS mamy tylko jeden typ akumulatora o pojemności 50 kWh. W przypadku pozostałych wariantów nadwoziowych silnik ma te same parametry. Możemy natomiast wybrać jeden z dwóch wariantów pojemności akumulatora: 50 i 75 kWh. Auto w wersji w pełni elektrycznej ma dwa poziomy zasięgu – 230 km i do 330 km (wg WLTP). Oczywistą zaletą użytkowego pojazdu elektrycznego jest możliwość poruszania się w strefach wolnych od emisji. To powinno ułatwić transport towarów w miejskiej dżungli.

Citroën ë-Jumpy to francuska elektryczna propozycja na auto użytkowe. Pojazd jest już dostępny do zamówień.
Citroën ë-Jumpy ma wysokość 1,9 metra w każdej wersji – nie ma problemu z wjazdem na jakikolwiek parking (fot. Citroën)

Najmniejszy wariant Citroëna ë-Jumpy – odmiana XS – ma długość 4,60 m. Odmiany M i XL mają odpowiednio 4,95 i 5,35 metra długości. W przypadku tego typu pojazdów istotne jest też to, że wysokość każdej z wersji nie przekracza 1,90 m, co pozwala wjechać także na podziemne parkingi. Każda z wersji może dodatkowo holować przyczepę o masie do 1 tony. Auto najszybciej naładujemy ze stacji DC o mocy 100 kW. Naładowanie akumulatorów 50 kWh i 75 kWh do poziomu 80% pojemności zajmuje wtedy odpowiednio 30 i 45 minut. Producent oferuje do wyboru dwie ładowarki pokładowe współpracujące z wallboksem: 7,4 kW oraz 11 kW.

Auto wyposażone może być w maksymalnie aż 15 systemów wspomagania kierowcy. Są to m.in. bezkluczykowy dostęp z bezdotykowym otwieraniem przesuwnych drzwi bocznych, czy head-up display. Oprócz tego możemy liczyć na wspomaganie ruszania przy wzniesieniu, kontrolę uwagi kierowcy, czy kamerę cofania. Nie zabrakło automatycznych świateł drogowych/mijania, czy aktywnego tempomatu z rozpoznawaniem znaków ograniczenia prędkości i systemem kontroli martwego pola. Citroën proponuje właścicielom firm również trzy pakiety usług mobilnych. Connect Assist to m.in. zdalny dostęp do danych samochodów, programowanie ładowania, wstępne nagrzanie/schłodzenie kabiny, czy lokalizacja miejsca parkowania. Wszystko za pośrednictwem aplikacji My Citroën, Connect Navi to 7-calowa nawigacja pokładowa z informacjami o ruchu przesyłanymi w czasie rzeczywistym. Connect Play zapewni z kolei zgodność z Android Auto i Apple CarPlay.

Ceny modelu Citroën ë-Jumpy zaczynają się od 131 500 zł netto za odmianę XS w wersji wyposażeniowej Control. Najtańsza wersja z akumulatorem 75 kWh (odmiana M Control) wyceniona została na 155 500 zł netto. Więcej informacji na dedykowanej stronie producenta.

Total
1
Shares